Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
novinky

Realitní
fakta

Realitní
analýzy

Slovník
pojmů

Odhad
ceny

Datová
platforma

2020/06

Nemovitosti pod pultem

Na kraji léta 2020 jsme uvolnili prototyp funkcionality "Nemovitosti pod pultem", která umožní svým uživatelům ve velmi rychlém čase indikovat investorsky atraktivní nemovitosti. Princip funkcionality je jednoduchý, uživatel bude na pravidelné bázi získávat notifikace o nemovitostech, které jsou na trhu velmi čerstvé a z investorského hlediska splňují všechna kritéria atraktivity. Plná funkce by měla být zprovozněna v polovině letních prázdnin. Jestliže máte zájem o zkoušku prototypu nebo dokonce o využití plnohodnotné fuknce, neváhejte nás kontaktovat.

2020/04

Vyhledávač inzerovaných nemovitostí (sekundární trh), datová platforma

Na jaře roku 2020 jsme uvolnili další dlouhodobě plánovanou funkcionalitu, která rozšířila vyhledávání nemovitostí také na sekundární trh, resp. umožňuje prohledávat inzerované nemovitosti, které jsou z velké části tvořeny přeprodejem či nájmem starších nemovitostí. Vyhledávač inzerátů naleznete na www.flatzone.cz/inzerce.

Druhým klíčovým vylepšením na přelomu prvního a druhého kvartálu 2020 bylo nasazení funkčního prototypu Datové Platformy Flat Zone. Jedná se čistě o analytický nástroj určený všem odborníkům, firmám a institucím, které vyžadují ke svému rozhodování propracovanou sadu datových informací. Ty se týkají zejména primárního trhu (nabídky, poptávky, cenových úrovní a změn), ale také základním vlastnostem nabídky na sekundárním trhu. Nezanedbatelnou měrou přispívá ke komplexitě aplikace také detailní kvalitativní rozbor analyzovaných lokalit. Máte-li zájem tuto funkco vyzkoušet, neváhejte nás kontaktovat.

2020/02

Našeptávač, hlídací pes - nemovitosti a sitemap

Z kraje roku 2020 jsme uvolnili náš dlouhodobý záměr usnadnit vyhledávání nových nemovitostí prostřednictvím našeptávače lokalit. Díky této funkcionalitě očekáváme zvýšenou efektivitu vyhledávání. S tímto vylepšením je také spojeno uvolnění drobečkové navigace, která umožňuje jednoduchý a intuitivní přechod na vyšší územní celek u jakékoliv hledané lokality. Zároveň je s touto změnou umožněno sdílení vyhledaných nemovitosti na úrovni vyfiltrovaných výsledků všem uživatelům. To bylo dosud povoleno pouze registrovaným uživatelům.

Dalším vylepšením na úrovni filtrace výsledků je zjednodušení volby dispozic, kde jsou +kk a +1 spojeny na jedno místo.

Vyhledávejte jakoukoliv novou nemovitost v česku na 5 kliků! Dnes je totiž díky funkcionalitě sitemap umožněno se z celé ČR proklikat až na katastrální území. Navíc je okamžitě patrné, v jakých lokalitách jsou dostupné nemovitosti a v jakých dispozicích.

Hlídací pes již nějakou dobu funguje nad funkcí filtru vyhledávání. Nyní je uvolněno sledování změn ceny a stavu u konkrétních nemovitostí.

2019/11

Hlídací pes - Filtry

Těsně před koncem roku 2019 byla uvolněna první část dlouho avizované funkcionality. Hlídací pes přizpůsobený na sledování oblíbených filtrů dokáže informovat uživatele Flat Zone o výskytu nových nemovitostí. Na základě parametrů filtru a zvolené frekvence notifikace pak Flat Zone uživatele upozorňuje prostřednictvím newsletterů v intervalech - okamžitě, denně nebo každý týden.

Správu oblíbených filtrů a nastavených hlídacích psů provádí uživatel ve svém profilu.

2019/09

Aplikace odhad ceny nemovitostí

V létě 2019 byla uvolněna další funkce, která souvisí s naceňováním nemovitostí. V samostatné aplikaci Odhad ceny nemovitostí si nyní může každý návštěvník, který má na Flat Zone vytvořený uživatelský profil, vytvořit odhad na jakoukoliv existující nemovitost.

Tato aplikace je aktuálně ve stavu demo verze, ale již nyní dokáže generovat relevantní výsledky. Postačí ve 3 krocích zadat přesnou adresu nemovitosti, parametry přibližující charakteristiku a stav nemovitosti a následně zobrazuje odhad absolutní ceny dané nemovitosti.

2019/08

Analytický box

V létě 2019 byla posunuta funkcionalita analytického boxu ještě dále a nyní slouží také jako filtr. Zejména blok Ceny ve vybraném filtru umožňují filtraci vyhledaných nemovitostí, které se nacházejí v konkrétním cenovém segmentu.

Oblíbené filtry

Dalším rozšířením možností Uživatelského profilu je od srpna 2019 funkce ukládání oblíbených filtrů. Každý registrovaný uživatel Flat Zone si tedy může své hledání uložit a následně spravovat. Největší přínos pro něj tedy je možnost se vrátit k přesně specifikovanému nastavení výsledků jeho hledání, které odpovídá přesně požadovaným parametrům. Již nyní pracujeme na dokončení funkcionality hlídacího psa, která posune efektivnost oblíbených filtrů ještě dále.

Sdílení filtrů

Nově je možné se o své oblíbené nemovitosti, resp. vyhledané nemovitosti odpovídající nastavení filtru, s kýmkoliv podělit. Každý uložený filtr je již možné sdílet, stačí zobrazit a odeslat vygenerované URL.

Oblíbené příspěvky newsroomu

Po oblíbených nemovitostech je od léta 2019 také možné ukládat jednotlivé příspěvky našich Realitních novinek a Realitních faktů. Opět stačí být registrovaným uživatelem.

Slovník pojmů

Ve slovníku pojmů naleznete vysvětlení všech základních i méně známých výrazů, frází a zkratek, na které můžete narazit v realitním světě.

2019/04

Analytický box

Na konci března 2019 jsme vylepšili funkcionalitu analytického boxu, který naleznete v aplikaci vyhledávání. Aktuálně zde dostanete komplexní statistický přehled o nemovitostech shromážděných na základě vašich vstupních parametrů. V reálném čase tedy dostane uživatel kompletní informace o velikosti nabídky a úrovni cen k libovolné lokalitě, kterou zadá.

Ve verzi 1904_b3.03 je k dispozici:

 • Počet nalezených projektů v dané lokalitě (popřípadě zpřesněno podle pokročilého filtru)
 • Počet dostupných bytů v těchto projektech
 • Průměrné ceny nemovitostí - celková nabídková cena uváděná developerem nebo prodejcem; průměrná cena za m2 plochy těchto nemovitostí
 • Desetistupňové histogramy zobrazující rozložení cen v daném filtru - celková nabídková cena nemovitostí a také průměrná cena za m2 plcohy těchto nemovitostí
 • Informační panel, který výše uvedené skutečnosti vysvětluje

Mapa pokrytí

V této verzi jsme zároveň uvolnili heatmapu pokrytí vyhledávání. Mapa je dostupná na samostatné stránce popřípadě na ni narazíte při neúspěšném vyhledávání, pokud v dané lokalitě neevidujeme žádný developerský projekt nebo je filtr příliš úzce nastaven

Ostatní

Drobných změn doznaly také některé UX prvky na desktopové i mobilní verzi a testujeme také zájem o hlídacího psa.

2019/02

Uživatelský profil

V únoru 2019 byla spuštěna jedna z klíčových funkcí Flat Zone - Uživatelský profil. V první úrovni je k dispozici omezené množství nástrojů uživatelského profilu, nicméně ve vývoji je celá řádka praktických vylepšení, které umožní komplexní správu nemovitostí.

Ve verzi 1902_b3.02 je k dispozici:

 • Základní editace profilu (změna jména, správa emailových adres, hesel a telefonních čísel)
 • Ukládání vyhledaných nemovitostí
 • Přehled a správa zakoupených dokumentů (analýz trhu)

2019/01

Analýzy trhu

Ve čtvrté verzi Flat Zone byla spuštěna nová aplikace Analýzy trhu. Od ledna 2019 byl tedy umožněn přístup k nákupu analýz trhu prostřednictvím eshopu.

Analýzy jsou souhrnem základních popisných, statistických, analytických a dalších dat a údajů, které mapují určitou lokalitu nebo oblast zpracování k určitému časovému okamžiku nebo období. Analýzy jsou sestavovány na základě veřejně dostupných informací z různých zdrojů, zejména statistických dat zveřejňovaných různými institucemi

Produkt analýz je rozdělen do několika úrovní. Základním rozdělením je geografická působnost. Dalším členěním je kvalitativní analýza lokality a analýza zaměřena čistě na trh nemovitostí a jsou určeny všem, kteří chtějí získat komplexní informace o pražských lokalitách z pohledu působení na realitním trhu.

2018/11

Třetí verze realitního vyhledavače obsahoval necelých 6500 nemovitostí, které byly nabízeny přímo developery nebo exkluzivními realitními společnostmi v developerských projektech. Pokles oproti předchozímu obodbí byll způsoben omezení publikování některých nemovitostí (především nemovitosti, kde prodejce nebo developer neposkytoval cenu) Zhruba 50 % novostaveb bylo situováno v Praze,
Valná většina evidovaných nemovitostí byly stále bytové jednotky zbytek rodinné nebo řadové domy.

Funkce vyhledavače

Flat Zone v tomto období nově umožňoval:

 • Vyhledávání - vyhledávat pomocí fulltextového vyhledávacího pole zaměřeného 100% na lokalitu
 • Mapa plně fungující zobrazení výsledků v mapě již funguje také jako samostatný filtr.

Mobilní verze

Největší změnu zaznamenal projekt ve své mobilní verzi, která prošla kompletní rekonstrukcí.

2018/07

Druhá verze realitního vyhledavače obsahoval necelých 8000 nemovitostí, které byly nabízeny přímo developery nebo exkluzivními realitními společnostmi v developerských projektech. Zhruba 75 % novostaveb bylo situováno v Praze, dále pak ve Středočeském kraji a v největších regionálních městech.
Valná většina evidovaných nemovitostí jsou bytové jednotky zbytek rodinné nebo řadové domy.

Funkce vyhledavače

Flat Zone v tomto období umožňoval:

 • Vyhledávání - vyhledávat pomocí fulltextového vyhledávacího pole zaměřeného 100% na lokalitu
 • Filtrace - prostřednicvím několika parametrických filtrů: typ nemovitosti (byt / dům); cena (nastavení požadovaného rozpětí); počet pokojů (dispoziční výběr 1+kk až 6+kk, které jsou aktuálně na trhu dostupné) a výběr typu dispozice pomocí kuchyně či kuchyňského koutu (kk) a také velmi orientačně v mapě.
 • Zobrazení výsledků - výsledky nemovitostí v řádkovém a dlaždicovém uspořádání bylo doplněno o zobrazení řádkové. Řazení nemovitostí bylo omezeno na 1 základní parametr: cena (nejlevnější a nejdražší).
 • Analytický panel - panel zobrazuje počet nalezených nemovitostí, které odpovídají zadání uživatele; zároveň poskytuje zjednoduešný cenový přehled na vyhledávaný segment.

Realitní newsroom

Byl spuštěna aplikace realitní newsroom, který pravidelně dodává nejdůležitější informace z oborů stavebnictví, real estate, financí, architektury a dalších přibuzných oborů.

Realitní fakta

Umožňuje odebírat rychlá statistická a analytická fakta, jež jsou zpracovávána na bázi každodenního sběru dat o nemovitostech v naší databázi.

2018/04

První verze realitního vyhledavače obsahovala necelých 7000 nemovitostí, které byly nabízeny přímo developery nebo exkluzivními realitními společnostmi v developerských projektech. Největší koncetrace novostaveb byla situována v Praze (zrhuba 95 % kapacit nabídky celého trhu) a Středočeském kraji ale také v mnoha větších regionálních městech (odhadujeme cca 50 % celé nabídky).
Valná většina evidovaných nemovitostí jsou bytové jednotky nebo rodinné či řadové domy.

Funkce

Flat Zone umožňoval:

 • Vyhledávání - vyhledávat pomocí fulltextového vyhledávacího pole
 • Filtrace - prostřednicvím několika parametrických filtrů: typ nemovitosti (byt / dům); cena (nastavení požadovaného rozpětí); počet pokojů (dispoziční výběr 1+kk až 6+kk, které jsou aktuálně na trhu dostupné) a výběr typu dispozice pomocí kuchyně či kuchyňského koutu (kk).
 • Zobrazení výsledků - zobrazovat hledané výsledky nemovitostí v řádkovém a dlaždicovém uspořádání. Zároveň lze výsledky řadit podle základních 3 parametrů: nejnovější (nemovitosti, které byly indexovány v čase poslední); podle ceny - nejlevnější a nejdražší.
Vyplňte správně emailovou adresu!