Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávání
nemovitostí

Realitní
novinky

Realitní
fakta

Realitní
analýzy

Slovník
pojmů

Odhad
ceny

Přihlášení do uživatelského profilu
Flat Zone

Uživatelský profil pro správu Flat Zone

Flat Zone se vám stane věrným real přítelem
a bude vždy k dispozici při poskytování
nejkomplexnějších informací o českém realitním trhu.

Heslo musí obsahovat nejméně 8 znaků a alespoň jedno malé písmeno, jedno velké písmeno a jednu číslici.

Přihlášením k účtu vyjadřujete souhlas se Zásadami pro ochranu osobních údajů a Podmínkami použití společnosti FLAT ZONE s.r.o.

Už máte svůj uživatelský profil?

FUNKCI HLÍDACÍHO PSA NYNÍ VYVÍJÍME,
CHCETE ZNÁT PŘESNÝ TERMÍN SPUŠTĚNÍ?

Přihlašte se k odběru
našeho newsletteru

Podmínky zpracování dat podle GDPR a reklamní obchodní sdělení.

Zanechte nám vzkaz

 
 

#112 Rozdíl mezi průměrnou cenou a mediánem prodaných bytů je deset tisíc

,

Průměrná cena prodaného bytu v Praze byla v prvním čtvrtletí 104 666 korun na m2, medián ale 94 595 korun na m2. Jaký je mezi nimi rozdíl?

Vývoj průměrné ceny za m2 nových bytů v Praze 2013-2019

Základní výhodou mediánu jako statistického ukazatele je to, že není ovlivněn extrémními hodnotami. Díky tomu zobrazuje často věrněji vývoj jednotlivých ukazatelů. Na porovnání obou čísel za první pololetí letošního roku lze ukázat, že rozdíl mezi nimi může být až okolo 10 000 korun na m2. Zatímco průměrná cena prodaného bytu v Praze byla v prvním čtvrtletí 104 666 korun na m2, medián dosáhnul pouze na 94 595 korun na m2. Podíváme li se ještě více do historie, zjistíme, že se jedná o jeden z největších rozdílů. V posledních kvartále loňska byla prodejní cena ve výši 101 091, medián dosahoval na 93 728 korun na m2. Čtvrtletí předtím to bylo 96 000, resp. 87 527 korun na m2. Jeden z nejnižších rozdílů lze datovat k prvnímu čtvrtletí roku 2017, kdy se průměrná cena vyšplhala na 71 641 a medián na 69 370 korun na m2. V tomto případě byl rozdíl pouze 2 271 korun na m2.

Ze současného vývoje cen lze odvodit, že se na trhu prodává velice rozmanitá paleta různých bytů s různými cenami, čemuž také odpovídá rozptyl mezi průměrnou hodnotou a jejím mediánem.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!