Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

Flat Zone

Co je Flat Zone?

Správně položená otázka je spíše: Co bude Flat Zone? Máme vizi, že vytvoříme virtuální realitní prostor, který bude uspokojovat potřeby kompletní poptávky po všech službách spojených s bydlením, stejně tak jako na stejném místě bude koncentrovat nabídku těchto služeb.
Ve stručnosti se bude jednat o soubor nástrojů a aplikací, které vám umožní se bez problémů pohybovat po tomto realitním kruhu: Vyhledat nemovitost -> Navšítivt ji -> Zarezervovat -> Zakoupit -> Nastěhovat se -> Udržovat nemovitost -> Ocenit ji -> Prodat -> Vyhledat....
To vše za neustálého poskytování nových informací, aktuálních statistických a analytických údajů, které váš pohyb na realitním trhu udělají mnohem srozumitelnější a přehlednější.

Co konkrétně bude Flat Zone umět?

Ideální je si prohlédnout základní přehled aplikací, které jsou aktivní nebo o kterých víme, že je v nejbližší době zrealizujeme.

Je tedy Flat Zone realitní vyhledávač?

Ano, v tuto chvíli jej lze takto považovat, přesněji řečeno se považujeme za agregátor. Nicméně již zanedlouho se k základní a nejdůležitější aplikaci vyhledávání přidají další. Kupříkladu již existuje Newsroom (Realitní novinky), tedy zpravodajský nástroj, který umožní sledovat nejdůležitější novinky z realitního trhu nebo datový blog (Realitní fakta), kde naleznete nejzákladnější analytická data. Zároveň jsou dnes již funkční nástroje odhad ceny nemovitostí, eshop s analýzami trhu v Praze nebo slovník pojmů.

Takže celé je to o vyhledávání?

To znovu není úplně pravdivé tvrzení, nicméně vyhledávání v největší databázi nových bytů a domů je naše největší přidaná hodnota. Žádný jiný online nástroj, pokud nám je známo, tento přístup neumožňuje.
Připravujeme takové funkce spojené s vyhledáváním, které mnoho jiných konkurentů nenabízí. Ukládání vybraných nemovitostí již můžete realizovat ve svém Uživatelském profilu, administrativu s uloženými nemovitostmi spojenou aktuálně připravujeme - popisky, štítky atp. Zároveň vám také brzy umožníme pohlídat nejen vybranou nemovitost, například na pokles její ceny, ale také detailní filtr hledání, který odpovídá vašim prioritám. Upozorníme vás tedy například jakmile se ve vaší oblíbené oblasti vyskytne v nabídce nové 2+kk do 3,5 mil Kč. A v případě takových nabídek jde o rychlost k uskutečnění rezerevace vašeho vysněného bytu.

V čem je Flat Zone lepší než tradiční realitní servery?

Největší výhoda oproti zaběhlým realitním serverům je jeho jednoduchost a především databáze nemovitostí. Dokáže vyhledávat v největší zásobě nabízených nových bytů na trhu v developerských projektech. Tedy prohledává většinu nabízených nový bytů a domů v developerských projektech, což žádný jiný realitní server neumožňuje. Realitní servery jsou navíc závislé na inzerci samotných developerů nebo realitních kanceláří.

Sreality a další servery ale nabízejí nové byty...

Ano, to je pravda, ale tato nabídka není zcela kompletní. Jedná se o inzertní portály, za které musí jednotliví developeři platit. Pokud tak skutečně dělají pro všechny své aktivní projekty (velmi zřídka), zcela jistě neinzerují kompletně celou nabídku. Flat Zone se o to snaží.

A budu si moci na Flat Zone také vyhledat starší byt nebo nájem?

V tuto chvíli to možné není. Variantou pro budoucí vývoje je také zapojení těchto bytů do vyhledávání, nicméně máme v tuto chvíli jiné vývojové priority, takže nedokážeme určit ani časový horizont. Jsou to však tytéž byty, které naleznete na konkurenčních realitních serverech.

Vyhledávání

Co všechno nyní dokáže Flat Zone vyhledat?

Dokáže vyhledávat v databázi nových bytů a domů, které jsou právě dostupné v nabídkách developerů po celé ČR. Tuto skupinu bytů postupně navyšujeme.

Ve kterých městech Flat Zone vyhledává?

Nejvíce nemovitostí lze najít v Praze, ale také v dalších regionálních městech. V mapě pokrytí, můžete přehledně zjistit, zda vyhledáváme i ve vaší lokalitě. Resp. přesněji řečeno, jestli se i ve vaší lokalitě nabízí nové byty k prodeji.
Jestliže jste žádné nemovitosti ve svém okolí na Flat Zone nenašli a jste přesvědčení, že se u vás byty prodávají nebo již doknce staví, budeme velmi rádi za jakoukoliv informaci. Kontaktujte nás a pomůžete tak i dalším lidem ve svém okolí, kteří se mohou o těchto bytech prostřednictvím Flat Zone dovědět.

Jak mám hledat?

To necháváme právě na vás. Hledejte přesně tak, jak byste hledali (nebo jak jste skutečně hledali) své nové bydlení. A zjistěte, jestli jsou vyhledané výsledky odpovídající vašemu očekávání. Zhodnocení tohoto srovnání nás zajímá nejvíce a jakoukoliv zpětnou vazbu oceníme na našich kontaktech.
Co je důležité: do vyhledavacího pole vepište lokalitu, kde novostavbu hledáte. Aktuálně máme vyhledávání zaměřeno na primární určení lokality.
Můžete nám klidně také napsat celý postup procesu výběru bytu, i z toho si dokážeme udělat představu, co skutečné zájemce v první fázi zajímá, která kritéria nemovitostí jsou pro ně nejzajímavější.

Výsledky

Nic mi to nenašlo!

Pravděpodobně byla kombinace vašich klíčových slov definující lokalitu příliš omezující, takže výsledkem bylo 0 nalezených nemovitostí. Další možností je, že máte v textovém řetězci nějaký nepovolený znak, který není obsažen nikde v databází informací o nemovitostech. Nebo jednoduše není v naší databázi pro vaše klíčové slovo žádný výsledek.
Doporučujeme textové pole zkontrolovat a uvést větší územní celek. V Praze je nejvhodnějším klíčovým celkem textový řetězec určující správní obvod např: "Praha 3" nebo "Praha 22". Nebo doporučujeme jednoduše klíčové slovo "Praha" a dál postupně hledat pomocí zobrazení výsledků v mapě.

Po všech kontrolách mi to stále nic nenachází

Pokud se tak skutečně stalo a domníváte se, že pro dané zadání musí existovat v databázi záznam, neváhejte nás s tímto problémem informovat na stránce kontakty

Sice mi to nachází mnoho výsledků, ale ani jeden není správný

Opět bychom vás poprosili o zaznamenání a přesný popis problému, požadovanou (očekávanou skutečnost) zaslat na našich kontaktech.

Řazení nebo změna layoutu zobrazení nefunguje

Pokud tento problém nastane, napište nám laskavě na naše kontakty popis problému a doplňte typ prohlížeče, jeho verzi a nejlépe také zařízení a platformu, na kterém web sledujete.

Filtrace nefunguje, nebo jsou s ní problémy

Filtrace výsledků je napojena na váš primární dotaz (klíčové slovo), který je vepsán ve formulářovém poli. Na tuto skutečnost je nutné stále pamatovat, takže pokud se domníváte, že vám Flat Zone poskytuje špatné výsledky, zkontrolujte laskavě, zda není nastaven speciální filtr.
Pokud i přes to nastane problém, napište nám laskavě na naše kontakty jeho popis a doplňte typ prohlížeče, jeho verzi a nejlépe také zařízení a platformu, na kterém web sledujete.

Vše proběhlo v pořádku, ale vybraná nemovitost mě nepřesměruje na web developera

I tento problém může nastat z důvodů rychle se měnícím podmínkám nabídek developerů či prodejců. Může se stát, že se nemovitost vyprodala, developer ji stáhl znabídky, nebo máme v databázi chybu.
I o tomto problému nás, prosíme, informujte našich kontaktech a uveďte popis nemovitosti, u kterého chybu pozorujete.

Proč nejsou všude obrázky a proč jsou někde jen obyčejné půdorysy?

Aktuálně se snažíme technicky i legislativně správně zajistit dostupnost všech fotografií, vizualizací a plánků spojených s danou nemovitostí. Nicméně v této verzi ještě nedokážeme zajistit maximální množství a také jejich prohlížení.

Nefunguje mi mapa, co mám dělat?

V případě, že ve výsledcích vyhledávání nelze otevřít mapu, neváhejte nás kontaktovat. Funkčnost mapy výrazně ovlivňují využívané internetové prohlížeče.
V rámci zoomu v mapě využívejte funkční tlačítka v pravém dolním rohu mapy.

Co znamenají barvy špendlíku v mapě?

Barvy těchto špendlíků naznačují dostupnost nemovitostí v daném projektu. Škála oranžové (od nejtmavší po nejsvětlšjeí) zobrazuje, že je v daném projektu méně než 50 bytů. Nejtmavší barva oranžové demonstruje méně než 5 dostupných bytů. Nejsvětlejší pak, že je v projektu dostupných 26 až 50 bytů. Škála tyrkysových barev znamená totéž pro relativní dostatek dostupných bytů, v projektu je tedy více než 50 dostupných bytů. Nejtmavší tyrkysová barva znamená více než 101 dostupných bytů, nejsvěltejší pak rozmezí 51 - 75 dostupných bytů.
Pro ilustraci je legenda k této škále zobrazena ihned pod mapou.

Chci si uložit filtr a nejde mi to

Ukládání filtru je funkce přístupná pouze registrovaným uživatelům. Je tedy nutné si vytvořit Uživatelský profil.

Chtěl bych si také uložit nemovitost a srdíčka oblíbených jsou nefunkční.

Funkce oblíbených nemovitostí je, stejně jako ukládání filtru, je přístupné pouze registrovaným uživatelům. Je tedy nutné si vytvořit Uživatelský profil.

Kdy bude v provozu Hlídací pes?

Na funkci Hlídacího psa aktuálně intenzivně pracujeme, odhadujeme její spuštění v druhé polovině roku 2019.

Nerozumím číslům v boxu nad zobrazenými výsledky

Tento box nazýváme Analytický box. Jeho smysl spočívá v rychlé a stručně informovanosti. Prostřednictvím tohoto boxu ukazujeme užviateli Flat Zone základní statistické ukazatele o vyhledaných nemovitostech. Díky němu si uživatel může udělat rychlou představu o velikosti nabídky a cenové úrovni všech nemovitostí, které odpovídají jeho preferencím.
Analytický box reaguje na všechny parametry filtrů, které uživatel zadal. Příklad vše osvětli mnohem snáze (Obrázek). Analytický box ukazuje, že na zadaný filtr:
Lokalita - Nusle / Rozpětí ceny - 4,45 mil až 6,7 mil / Dispozice 2+kk, 3+kk, 4+kk / typ dispozice "kk"
Vyhledal Flat Zone následující:
3 projekty
37 dostupných bytů
Cenové rozpětí dle celkové ceny v DPH v 10 segmentech vypadá dle obrázku
Cenové rozpětí dle ceny za m2 v 10 segmentech vypadá dle obrázku
Průměrná cena všech 37 nemovitostí je 5 813 004 Kč s DPH
Průměrná cena za m2všech 37 nemovitostí je 103 55 Kč s DPH

Statické stránky

Kde najdu nějaké další inormace o Flat Zone?

Právě tady... ;)
Všechny statické stránky naleznete v patičce webu a týkají se popisu našich vizí, jak by měl Flat Zone v brzké budoucnosti fungovat (O Projektu) a také, co vše co umí v tuto chvíli (Beta verze). Naleznete i další informace o našem týmu i o nabídce zaměstnání.

Uživatelský profil

Co je uživatelský profil a musím se pro použití Flat Zone registrovat?

Uživatelský profil Flat Zone je nadstandardní nástroj našeho portálu. Pro základní použití vyhledávání není nutné se registrovat, použití Flat Zone tedy není svázáno s registrací nebo přihlašováním.
V případě, že máte k nemovitostem blízko, rozhodně doporučujeme se registrovat a Uživatelský profil si vytvořit. Získáváte tím další speciální funkce, které vám práci s vyhledáváním nemovitostí výrazně zrychlí a usnadní. Náš další vývoj funkcí a aplikací je zaměřen primárně na tyto nadstandardní možnosti, které budou umístěny právě v této sekci

Jaké funkce a jiné možnosti registrací získám?

Díky Uživatelskému profilu máte možnost především snadněji spravovat své nalezené nemovitosti, ale také celé fitlry hledání nebo oblíbené ralitní novinky nebo fakta. Aktuálně mají všichni registrovaní uživatelé možnost uložené filtry také sdílet. Nejnovějším benefitem je přístup k aplikaci Odhad ceny nemovitostí. Zároveň je prostřednictvím Uživatelského profilu možné spravovat obsah zakoupený v eshopu analýz trhu.
V nejbližší budoucnosti bychom rádi spustili také funkcionalitu Hlídacího psa, který při práci s nemovitostmi poskytne další úsporu času a dodá včasnost informací.

Nedaří se mi vytvořit profil

Nejbezpečnější bude se s námi spojit prostřenictvím našich Kontaktních údajů. Postup registrace je následující:
Přejeďte myší na ikonu osoby v pravém horním rohu webu
Vyberte možnost registrovat
V registračním formuláři vyplňte požadované informace (email a heslo). Upozorňujeme na bezpečnostní požadavky hesla: minimálně 8 znaků, alespoň jedno velké písmeno, jednu číslici a jeden speciální znak.
Po kliknutí na tlačítko Vytvořit účet přejděte do své emailové schránky (email, který jste zadali ve formuláři)
Zde naleznete potvrzující email. Případně zkontrolujte také všechny ostatní schránky: SPAM, Hromadná pošta, Promoakce, Sociální sítě atp.
Zbývá potvrdit výzvu v emailu (nebo zkopírovat odkaz a vložit jej do prohlížeče)
Uživatelský profil je následně vytvořen a můžete jej kdykoliv využívat

Nedaří se mi přihlásit

Zde platí stejné pravidlo jako u registrace. Nejbezpečnější bude se s námi spojit. Postup přihlášení do již vytvořeného Uživatelského profilu je následující:
Přejeďte myší na ikonu osoby v pravém horním rohu webu
Vyberte možnost Přihlášení
Vyplňte přihlašovací formulář údaji, které jste zadali při registraci
V případě ztráty nebo zapomenutí hesla je postup také jednoduchý:
Použijte odkaz "Zapomenuté heslo"
Zadejte email, který jste použili při regsitraci
Na zadaný email vám přijde zpráva s návodem, jak heslo obnovit. Opět postačí kliknout na tlačítko nebo zkopírovat odkaz do prohlížeče
Následně budete přesměrováni na Flat Zone, kde si nastavíte heslo nové. Opět je nutné dbát na bezpečnostní požadavky hesla: minimálně 8 znaků, alespoň jedno velké písmeno, jednu číslici a jeden speciální znak.
Vše je dokončeno a uživatel je následně přihlášen do odpovídajícího Uživatelského profilu.

Aplikace

Jaké další aplikace nabízíte a kde je najdu

Všechny funkční aplikace naleznete pod zelenou aplikační ikonou vpravo nahoře.

Aktuálně spuštěnými aplikacemi jsou Realitní newsroom a datový blog Realitní fakta. Realitní novinky vás pravidelně seznamují se všemi důležitými novinkami z oblasti Real Estate, Development, Stavebnictví, Finance, Architektura a další.
Realitní fakta svou blogovací strukturou poskytují základní statistické informace o realitním trhu v Praze a celé ČR.

Na počátku roku 2019 jsme spustili aplikaci Analýzy trhu, což je jakýsi e-shop s pokročilými datovými analýzami. Ty se soustředí na detailní rozbor pražských lokalit z hlediska realitního trhu a také vybavenosti či charakteristikách obyvatelstva v okolí.

Od léta 2019 jsou k dispozici dvě funkce Slovník pojmů, Odhad ceny nemovitost.
První z nich má informativně vzdělávací charakter a druhá umožňuje registrovaným uživatelům na základě několika základních parametrů odhadnout cenu definované nemovitosti.

Pro developery a realitní kanceláře

Máme nebo naopak nemáme zájem být zapojeni do vašeho projektu

V obou případech nás můžete kontaktovat na info@flatzone.cz. V případě negativního postoje bychom byli moc vdeční za uvedení důvodu a poskytnutí zpětné vazby a obratem zajistíme, aby se vaše projekty na Flat Zone nevyhledávaly. V opačném případě se s vámi spojíme a vyřešíme především technické nastavení.

Máme zájem o pokročilejší datové zdroje nebo analytické výstupy

Kontaktujte nás! Velmi rádi se s vámi spojíme a na základě rychlé osobní schůzky nebo telefonátu přizpůsobíme naše výstupy vašim požadavkům.

Ostatní

Zatím jsme nedostali jinak směřované dotazy, proto je na vás, jak doplníte tuto sekci!

Napište nám svůj "zvláštní" dotaz na kontaktní stránce a my se budeme snažit vám co nejdříve odpovědět. Děkujeme.

Vyplňte správně emailovou adresu!