Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Datová
platforma

Předkupní právo

Je právo, dle kterého musí být vlastníkem nemovitosti oprávněnému (předkupníkovi) nabídnuta nemovitost ke koupi jako prvnímu a to za stejných podmínek jako byly navrženy třetí osobě. Tuto nabídku předkupního práva oprávněný může a nemusí využít. Jestliže oprávněný v zákonné lhůtě nabídku nevyužije, tak může prodávající prodat nemovitost libovolnému zájemci.


Jestliže prodávající věcné předkupní právo (zapsané v katastru nemovitostí) nerespektuje a prodá nemovitost volně kupujícímu, tak se oprávněný (předkupník) může s nárokem na odkup obrátit rovnou na kupujícího - kupující je pak povinen nemovitost převést za stejných podmínek jako ji nabyl. Nabídku předkupního práva by si tak měl ve vlastním zájmu ohlídat při nabytí takto zatížené nemovitosti kupující.

Kromě smluvního předkupního práva existuje i zákonné předkupní právo, kterým jsou vázáni spoluvlastníci podílů na nemovitosti vůči ostatním spoluvlastníkům podílů. Pokud tedy kupujete jakkoliv velký podíl na nemovitosti, nezapomeňte si ověřit, že prodávající nabídku ostatním spoluvlastníkům učinil a ti se prokazatelně rozhodli ji nevyužít!

Vyplňte správně emailovou adresu!