Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#314 Průměrná cena za m2 nového bytu v regionech mírně vzrostla na 64 208 Kč

11. listopadu 2020 (11:11) - Statistiky - Regiony - Nové byty

Mimo Prahu nové byty ve třetím čtvrtletí zdražovaly. Dostaly se v průměru na hodnotu 64 208 korun na m2.

V mezikvartálním srovnání vzrostly ve třetím čtvrtletí ceny prodaných bytů v regionech o 3,7 procenta. V meziročním to bylo dokonce o 8,8 procenta. V průměru se tak tento ukazatel dostal na 64 208 korun na m2.

Před rokem ve stejném období dosahovala průměrná cena za nový prodaný byt mimo Prahu na 58 992 korun na m2. Před dvěma to bylo pouze 51 152 korun na m2 a před třemi pouze 48 034 korun na m2. Navzdory tomuto cenovému nárůstu se drží nové bydlení v regionech ve výši, která je skoro o polovinu nižší, než za kolik se tyto jednotky prodají v hlavním městě. Zde se během letošního třetího čtvrtletí držela uvedená hodnota v průměru na 110 117 korunách za m2.

Do budoucnosti budou nové byty zdražovat i v regionech. Vyšší cenový progres lze očekávat zejména tam, kde se trhu s byty více daří. To je příklad Jihomoravského, Středočeského, Olomouckého a pravděpodobně i Plzeňského kraje.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!