Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#332 SZUZ: V ČR se ve 2019 nacházelo 1,6 mil. metrů zelených střech

25. prosince 2020 (12:25) - Statistiky

Ke konci roku 2019 se na území České republiky nacházelo 1,58 milionu m2 zelených střech, uvedl Svaz zakládání a údržby zeleně.

V roce 2019 přibylo 256 000 m2 nových zelených střech. Ve srovnání s rokem 2018, kdy přibylo 247 000 m2 zelených střech, se tak jedná o mírné zvýšení přírůstku.

Z celkového přírůstku 256 000 m2 v roce 2019 tvořily 179 000 m2 extenzivní zelené střechy. To je zhruba 70 všech takových střech. 77 000 m2, tedy necelá třetina, představovaly intenzivní zelené střechy. Meziročně došlo k poklesu výměry realizovaných extenzivních střech o 8 a k nárůstu realizovaných intenzivních střešních zahrad o 45 procent. K tomu významně přispěly velké projekty realizované v Praze a Brně.

Za posledních pět let se plocha zelených střech u nás více než zdvojnásobila. K těmto výsledkům dospěla odborná sekce Zelené střechy při Svazu zakládání a údržby zeleně, která každoročně zjišťuje celkovou výměru zelených střech zrealizovaných na území České republiky.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!