Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#337 Cena nabízených starších bytů v Praze roste rychleji než nových

8. ledna 2021 (18:01) - Statistiky - Praha - Secondhandy

Nižší nabídka starších bytů dopadá rovněž na jejich cenu. Ta se v Praze meziročně zvedla o 18,2 procenta. Pro srovnání: cena nových bytů za uvedenou dobu ve městě zdražila pouze o 3,19 procenta.

Zatímco ve třetím čtvrtletí se starší byt v metropoli nabízel za 104 864, loni to bylo 88 719 korun na m2. To znamená meziroční zdražení o 18,2 procenta. Před dvěma roky se jednalo o 87 985 a před třemi o 77 520 korun na m2. Ve třetím čtvrtletí roku 2016 to bylo 70 446 korun na m2.

Cena se zvedala také v průběhu roku 2020. Na konci druhého čtvrtletí byla ve výši 101 662 korun na m2. To znamená, že mezikvartálně narostla o 3,15 procenta. Na konci prvního čtvrtletí pak byla ve výši 95 224 korun na m2.

K hlavním důvodům tohoto vývoje patří podle řady expertů především to, že objem jakýchkoliv bytů určených k prodeji je v Praze malý. Omezená nabídka tlačí na ceny nových i starších bytů. Právě u secondhandů je cenový progres v posledních měsících o hodně výraznější, než je tomu u bytů nových.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!