Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Datová
platforma

#341 Velikost nabízených nájemních bytů v Praze je o 10 metrů větší než v regionech

18. ledna 2021 (18:01) - Statistiky - Regiony - Praha - Nájmy

Ve třetím čtvrtletí se průměrná velikost nájemního bytu v Praze vyšplhala na 68,6 m2. Mimo hlavní město to bylo o více než 10 m2 méně.

Zatímco v metropoli byl byt k pronájmu veliký 68,6 m2, v regionech to bylo 56,6 m2. Mezi kraji se největší byty nabízely v průměru na Zlínsku s plochou 60,5 m2. V Jihočeském kraji to bylo necelých 59 m2. Na Královehradecku měly takové byty v průměru 58,7 m2 a na Vysočině 58,6 m2. Nejmenší jednotky byly na Olomoucku, jejich průměrná velikost činila jen 54,3 m2. Na Pardubicku to bylo 55,5 a ve Středočeském kraji 56 m2. Na jižní Moravě se jednalo o 56,2 m2 a v Moravskoslezském kraji 56,4 m2.

O rok předtím byla průměrná plocha bytů určeného k pronájmu v Praze 67 a mimo město pak více než 57 m2. Mimo Prahu se tehdy největší byty na pronájem nabízely v jižních Čechách. Velikost takové jednotky dosáhla v průměru 60,5 m2. Na Karlovarsku to bylo 59,5 m2 a na Liberecku jen o desetinu méně. Relativně prostorné byty se inzerovaly rovněž na Vysočině, jejich plocha činila 58,6 m2. Na Plzeňsku to bylo 58,2 m2. Naopak pouze 55,8metrový byt se nabízel v průměru na Pardubicku. Na Ústecku to bylo 55,9 a v Moravskoslezském kraji 56 m2.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!