Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#353 Růst nabídkových cen nových bytů v Praze pokračoval i ve 4Q 2020

12. února 2021 (12:02) - Statistiky - Praha - Nové byty

Zatímco vývoj ceny prodaných bytů v Praze se na konci roku 2020 v podstatě zastavil, nabídková cena pokračuje dál ve svém růstu, potvrdila data Trigemy, Skanska Reality a Central Group.

Rozdíl mezi nabídkovou a poptávkovou cenou za nový byt je v hlavním městě aktuálně 8,33 procenta. Pro srovnání: v předchozím čtvrtletí to bylo 3,8 procenta. Tomu předcházel rozdíl 3,6 procenta. Nůžky se více rozevřely na přelomu roku 2019 a 2020. Tehdy byl rozdíl 5,24, resp. 4,45 procenta. Nejvíce to však bylo v první polovině roku 2017, kdy se u obou ukazatelů jednalo o více než 14procentní rozdíl.

V každém případě ale platí, že nyní je byt o více než 10 procent dražší, než tomu bylo před 2 roky. Do budoucnosti se spíše nepředpokládá, že by dynamika růstu cen byla až tak dramatická, jak tomu bylo zejména mezi roky 2015 přesto nelze další navyšování cen vůbec vyloučit. Současně s tím se bude pravděpodobně cenám nových bytů přibližovat také cena bytů secondhandových. A to zejména blíž centru města či v zástavbě, která se vyznačuje kvalitnějším bytovým fondem, než jaký představuje většina pražských sídlišť.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!