Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#374 Největší meziroční zdražení starších bytů zaznamenyly byty se čtyřmi pokoji

2. dubna 2021 (18:00) - Statistiky - Secondhandy

Jak postupně rostou ceny starších bytů, zdražují samozřejmě i jejich jednotlivé dispozice. Mezikvartálně nejvíce poskočily ceny bytů čtyřpokojových.

Nabídkové ceny čtyřpokojových secondhandových bytů, jak zjistilo šetření společnosti Trigema a Flat Zone, se na konci roku zvýšily na 108 358 korun na m2. To bylo o 5,1 % více než v předchozím kvartálu. Dvoupokojové byty se zdražily mezikvartálně o 3,3 % na 106 504 korun na m2. U třípokojových se ceny za stejnou dobu zvedly o 2,6 % na 104 775 korun na m2. V případě jednopokojových to bylo navýšení o 2 % na 119 269 korun na m2.

Pro srovnání: na konci posledního čtvrtletí roku 2019 byly průměrné ceny starších čtyřpokojových bytů ještě na úrovni 90 077 a u dvoupokojových 90 532 korun na m2. Nejlevnější byly opět třípokojové byty, které stály pouze 86 094 korun na m2. Mezitím došlo tedy k navýšení ceny těchto bytů o více než 21 %. U jednopokojových to bylo tehdy 104 194 korun na m2. Mezitím se jejich ceny zvedly o necelých 15 %.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!