Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#380 Velikost nového bytu v regionech ve 4Q 2020 byla o 1 metr čtvereční menší než rok předtím

16. dubna 2021 (17:00) - Statistiky - Regiony - Nové byty

Výměra bytů, které se během posledního čtvrtletí loňska v regionech Česka prodaly, byla podle analýzy Trigemy a Flat Zone 60,86 m2.

Prodaný nový byt v regionech byl v posledním čtvrtletí roku 2020 o cca 1 m2 menší než rok předtím. Jeho plocha byla necelých 60,9, rok předtím to bylo ještě 61,9 m2. Největší byty byly na Pardubicku s výměrou přes 77 m2. Na Vysočině to bylo 76,6 a v jižních Čechách 73,43 m2. Více než 70 m2 hlásilo rovněž Karlovarsko. Zde byla výměra prodaného bytu 71,7 m2. Naopak nejmenší byty byly v Moravskoslezském (56 m2) a v Královehradeckém kraji (57,9 m2) a na jižní Moravě (58,3 m2). Průměrným statistikám se poněkud vymyká Ústecký kraj, jehož dopad na celkový domácí trh s novým bydlením je však zanedbatelný.

Pro srovnání: Největší prodané byty byly ve čtvrtém kvartálu 2019 v Moravskoslezském kraji a v jižních Čechách. Jejich velikost byla během posledního kvartálu uvedeného roku 76,65, resp. 76,6 m2. Na Královehradecku to bylo 75,66 m2. Naopak nejmenší byty byly tehdy na jižní Moravě a Zlínsku. V prvním případě to bylo 53,6 a ve druhém 54,7 m2.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!