Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#381 CEEC Research: Každá čtvrtá nemovitost je koupena z investičního důvodu

19. dubna 2021 (17:00) - Statistiky

Podle průzkumu mezi developery se spekulativní nákupy nemovitostí zvýšily v posledním období o 23 %, jak zjistila anketa mezi developery organizovaná CEEC Research.

V průměru je každá čtvrtá nemovitost koupena z investičních důvodů a opět prodána za čtyři roky. Osm z deseti zákazníků jsou Češi, vyplývá ze studie CEEC Research. Vliv koronakrize na spekulativní či investiční nákupy nemovitostí vnímá 37 % dotázaných developerů, částečný vliv pociťuje 30 %. Zbylých 33 % vliv koronakrize na investiční nákupy nemovitostí nezaznamenává. Devět z deseti developerů uvádí, že se spekulativní nákupy jejich nemovitostí zvýšily v průměru o 23 %. Zbylých 10 % uvádí, že se tyto nákupy naopak snížily, a to v průměru o 63 %.

Podle oslovených developerů je v průměru 24 % jejich nemovitostí nakupováno s investičním či spekulativním záměrem. Z těchto zákazníků tvoří většinu Češi (79 %), zbylých 21 % tvoří zahraniční zákazníci. V průměru jsou tyto nemovitosti majiteli prodávány po čtyřech letech.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!