Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#386 V 1Q 2021 byla poptávka po nových bytech největší za posledních 10 let

30. dubna 2021 (16:00) - Praha - Nové byty

Během prvních třech měsíců se podle šetření Trigema, Skanska a Central Group prodalo v Praze 2 100 nových bytů.

Vysoký zájem o nové bydlení v Praze se z konce minulého roku přelil také do prvních třech letošních měsíců. Podle analýz společností Trigema, Skanska a Central Group se v metropoli v prvním čtvrtletí prodalo rekordních 2 100 nových bytů.

{link target='_blank' url='http://c.flatzone.cz/images/facts/FZ_facts_386.jpg' text='Kvartální vývoj prodejů nových bytů v Praze 2011–2021 '}

Poptávka po nových bytech tak byla během prvních třech měsíců tohoto roku ještě vyšší, než tomu bylo v posledním kvartálu loňska. Tehdy se prodalo 2 050 jednotek. Poslední půlrok patří k obchodně nejúspěšnějším obdobím za posledních 10 let. Pro srovnání: V předchozích čtvrtletích se na trhu prodalo pouze 1 350, 1 100 a 1 300 jednotek. V meziročním srovnání se tak během prvních třech letošních měsíců prodalo téměř o polovinu více bytů než loni ve stejné době.

Také v dalším období lze očekávat, že zájem zůstane velký. Bude však pravděpodobně ovlivněn neustále klesající zásobou nových bytů, což může způsobit, že objem prodaných bytů může stagnovat, nebo i mírně klesat.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!