Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#388 Počet nabízených nových bytů v Praze byl v 1Q nejnižší za poslední tři roky

5. května 2021 (19:00) - Praha - Nové byty

Počet nabízených bytů se v průběhu prvních měsíců tohoto roku nadále snižoval. Ke konci března jich bylo již jen 4 200, ukázalo šetření Trigemy, Skanska Reality a Central Group.

Na konci letošního března se nabízelo o 750 nových bytů méně než na konci prosince loňského roku. Jde zároveň o nejnižší počet nových bytů, jaký se za poslední tři roky na trhu nabízel. To představuje mezikvartální pokles o 15 %. V polovině loňska se přitom ještě nabízelo 5 700, resp. 5 800 nových bytů. Předtím nabídka oscilovala okolo hranice 5 000 jednotek.

Na obdobně nízké úrovni, jako tomu bylo na začátku letošního roku, byla nabídka naposledy na přelomu let 2017 a 2018. V prvním kvartálu roku 2018 to bylo dokonce stejně jako letos na konci března. Na konci roku předchozího byl tento objem nižší, když dosáhl na pouhých 3 650 jednotek. Ve stejném roce v létě to pak bylo 3 600 bytů. Na konci prvního čtvrtletí stejného roku to bylo jen 3 450 nových bytů.

Z vývoje lze usuzovat, že počty nabízených bytů mohou klidně ještě poklesnout. To souvisí s tím, jak vysoká je na trhu poptávka po jakékoliv rezidenční nemovitosti určené do osobního vlastnictví.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!