Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
analýzy

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Datová
platforma

#391 ACSS: Pětina mladých lidí, ve věku mezi 18-30 lety, žije ve vlastním bydlení

12. května 2021 (17:00) - Statistiky - Regiony - Praha

Jak vyplynulo z průzkumu Asociace českých stavebních spořitelen, každý druhý Čech ve věku mezi 18 a 30 lety žije v současné době v prozatímním, přechodném bydlení.

S rodiči žije podle průzkumu asociace 42 % mladých Čechů. V 35 % případů je to samostatně v pronájmu, nebo s partnerem či přáteli. Pouze pětina mladých lidí již bydlí ve vlastním. Dlouhodobě vlastní bydlení upřednostňuje drtivá většina Čechů. Jedná se o 90 %. Například ve Švýcarsku přitom žije podle informací Asociace českých stavebních spořitelen v nájemním bydlení téměř 60 % lidí. Pouze 7,1 % Čechů pak žije v domácnostech, kde náklady na bydlení představují více než 40 % disponibilního příjmu.

Mladí lidé u nás podle průzkumu asociace sní nejčastěji o vlastním domě se zahradou a bazénem (66 %) nebo o klasickém bytě s balkónem či terasou (40 %). Ženy – častěji než muži – chtějí ve svém vysněném domově bydlet s rodinou a domácími mazlíčky. Naopak muži více než ženy touží mít ideální bydlení po boku skvělých sousedů a také je pro ně důležité mít k dispozici gril. Ideální obytná plocha je pro obě pohlaví do 100 m2 (21 %). Velké plochy nad 150 m2 chce jen 9 % Čechů.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!