Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
analýzy

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Datová
platforma

#401 Na konci března bylo v metropoli nejvíce bytů k pronájmu za posledních 5 let

11. června 2021 (17:00) - Statistiky - Praha - Nájmy

Počet bytů k dlouhodobému pronájmu se na pražském trhu zvýšil meziročně o čtvrtinu, ukazují výsledky šetření společnosti Trigema a realitního agregátoru Flat Zone.

Ke konci března bylo v nabídkách 15 400 pražských nájemních bytů. To je nejvíce bytů nabízejících se za posledních 5 let k pronájmu. V předchozích dvou čtvrtletích se toto číslo pohybovalo ještě okolo 13 500 bytů. Na konci roku 2019 to bylo ještě zhruba 6 500 jednotek.

V posledních měsících tak pokračuje trend, který před více než rokem odstartovala koronavirová pandemie. Část pronajímatelů se tehdy rozhodla, že své byty přemění z krátkodobého na dlouhodobé nájemní bydlení, protože jim ubyla zejména zahraniční klientela.

V případě krátkodobých nájmů došlo ke konci prvního čtvrtletí podle AirDNA v meziročním srovnání k poklesu jejich nabízeného počtu o 51,3 % jednotek z původních 11 230 na současných 5 474. Část z nich podle odhadů přešla právě do nájemního bydlení dlouhodobého.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!