Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
analýzy

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Datová
platforma

#405 Nákup bytů v Praze, Brně, Zlíně či Plzni se podle ukazatele stává pro investory již nevýhodný

21. června 2021 (16:30) - Statistiky - Regiony - Praha - Hypotéky

Ekonomická výnosnost nákupu rezidenčních nemovitostí v Česku v posledních měsících strmě klesá, vyplývá to z ukazatele UniCredit Bank.

Podle tzv. indikátoru napětí na trhu nemovitostí rozdíl mezi relativně drahými nájmy a nízkými úrokovými sazbami hypoték v dubnu prakticky zmizel. Stalo se tak po 7 letech, kdy měl tento ukazatel kladné hodnoty, což značí, že se investice do nemovitosti vyplatí.

Nákup bytů v Praze, Brně, Zlíně či Plzni se tak podle ukazatele stává pro investory již nevýhodný. Relativně vysoké nájmy v kombinaci s nízkými úrokovými sazbami budou ale nadále stimulovat poptávku po nemovitostech v Ústí nad Labem, Ostravě, Jihlavě či Pardubicích, zjistila ve svém pravidelném šetření UniCredit Bank.

Čistá výnosnost nájemného klesla v dubnu na 1,89 % z březnových 1,99 %. Před rokem to bylo 2,82 %. Průměrná sazba hypoték byla podle Hypoindexu v předchozím měsíci 1,94 % před rokem pak 2,39 %.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!