Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
analýzy

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Datová
platforma

#406 Nabídka starších bytů k prodeji klesla v Praze na konci 1Q na 3 564 jednotek

23. června 2021 (16:15) - Praha - Secondhandy

Počet starších bytů, které se ke konci prvního čtvrtletí nabízely v Praze k prodeji, klesl na 3 564 jednotek, zjistila analýza Trigemy a Flat Zone.

Tlak na rezidenčním trhu čím dál více dopadá také na trh se starším bydlením. S tím je mimo jiné spojena snižující se nabídka takových nemovitostí. Ke konci března jich bylo v metropoli již pouze 3 564. Na konci roku to bylo přitom ještě přes 4 000 a v polovině loňského 4 660 bytů.

Celkově se jedná o klesající trend. Na konci roku 2019 bylo ještě v nabídkách necelých 6 000 a v polovině uvedeného roku dokonce téměř 7 500 jednotek. Pokud se ohlédneme ještě více do historie, pak zjistíme, že méně než 3 500 bytů se v posledních 5 letech na trhu se secondhandovým bydlením nenabízelo.

Další vývoj bude závislý na tom, jak se bude dařit ostatním segmentům trhu s bydlením. Bude-li pokračovat trend nedostatku jakýchkoliv nemovitostí, promítne se to samozřejmě rovněž do nízké nabídky starších bytů.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!