Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
analýzy

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Datová
platforma

#407 Nedostatečná nabídka starších bytů v Praze má vliv na jejich zdražování

25. června 2021 (18:00) - Praha - Secondhandy

Snižující se nabídka starších bytů má dopad rovněž na jejich ceny. Ty na konci prvního kvartálu v Praze vzrostly na 113 454 korun na m2.

Hned o pětinu se v meziročním srovnání zvýšily ceny starších bytů v Praze, ukazuje studie Trigemy a realitního agregátoru Flat Zone. Zatímco na konci letošního prvního čtvrtletí dosahovaly 113 454 korun na m2, rok předtím ve stejnou dobu to bylo ještě 95 224 korun na m2.

Co tlačí na takový růst cen? Především nedostatečná nabídka, která meziročně klesla hned o čtvrtinu. Mezikvartálně byl pak tento pokles více než 11 %. O tom, jak je tempo zdražování secondhandů dramatické, svědčí fakt, že před dvěma roky dosahovala tato cena ještě hodnoty 87 459 a před třemi 82 710 korun na m2. Na konci prvního čtvrtletí roku 2017 to bylo ještě 82 710 a rok předtím 74 331 korun na m2.

Pokud se situace na trhu nezmění, budou se starší byty dál cenově přibližovat bytům novým. Rozdíl mezi oběma segmenty se tak bude dál zmenšovat.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!