Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
analýzy

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Datová
platforma

#409 H1/2021 CEEC Research: Podle většiny developerů může za rostoucí ceny bytů jejich nedostatek

30. června 2021 (16:00) - Statistiky - Regiony - Praha - Nové byty - Secondhandy

Důvodem růstu cen bytů je nedostatek bytů a domů, tvrdí 78 % respondentů, jak vyplývá ze Studie developerských společností H1/2021 CEEC Research.

Podle většiny developerů může za rostoucí ceny bytů jejich nedostatek. Zvyšující se zájmem o nemovitosti pak uvádí 44 % z nich. Mezi další důvody developeři řadí kompenzaci rostoucích nákladů na výstavbu a snahu investovat. To si myslí shodně 36 % respondentů, zjistila Studie developerských společností H1/2021 CEEC Research.

Rychlejším tempem dle 70 % oslovených zdražují novostavby, zbylých 30 % vnímá rychlejší zdražování u nemovitostí z „druhé ruky“. Podle 69 % nejrychlejším tempem zdražují nemovitosti v širším okruhu města a dojezdové vzdálenosti od měst (39) %. Dalších 28 % oslovených uvedlo, že rychle zdražují také nemovitosti v centru měst, podle 25 % dotázaných v turistických oblastech a 6 % oslovených zmínilo, že rychleji zdražují nemovitosti na venkově.

Necelá třetina developerů pak očekává v horizontu 10 let, že ceny nemovitostí porostou nadprůměrným tempem. Na 69 % takový růst ale neočekává.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!