Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Online
rezervace

Blog

Datová
platforma

#411 Mezi nejčastěji inzerované starší byty v metropoli patří ty dvoupokojové

5. července 2021 (15:00) - Statistiky - Praha - Secondhandy

Nejvíce starších bytů, které se na pražském trhu nabízí, je dvoupokojových. Jejich podíl na celkové nabídce je více než třetinový.

Podíl dvoupokojových secondhandových bytů na celkové nabídce dosáhl ke konci března 35,2 %. To bylo o 2,4 % více než na konci minulého roku. Tento typ dispozice tak předstihl třípokojové byty, jichž se v předchozím čtvrtletí nabízelo nejvíce. Podíl třípokojových bytů na celkové nabídce byl na konci prvního kvartálu na úrovni 33,6 %. O čtvrtletí předtím to bylo ještě 35,3 %. Z uvedeného vývoje, jak dokládají data Trigemy a Flat Zone, se dvou a třípokojové byty drží mezi těmi, které se inzerují nejčastěji.

Podíl jednopokojových bytů se během prvního čtvrtletí zvýšil na 16,3 %. Předtím to bylo 15,7 %. U čtyřpokojových došlo naopak ke snížení podílu z původních 12,3 na 11 %. U větších bytů je tento ukazatel v podstatě stejný a dosahuje 3,9 %.

V dalším období lze očekávat asi jen mírné výkyvy v tomto trendu. Vše bude samozřejmě záviset na aktuální skladbě inzerovaných bytů.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!