Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Online
rezervace

Blog

Datová
platforma

#413 Zájem o dvoupokojové byty stále přetrvává

9. července 2021 (18:00) - Statistiky - Praha - Nové byty

Nejvíce prodaných bytů v Praze bylo během prvního čtvrtletí dvoupokojových. Jejich podíl byl téměř 44 %.

Hned 917 nových bytů, které se během prvních třech měsíců prodaly v hlavním městě, bylo dvoupokojových. Jednopokojových bylo pouze 478 a třípokojových 453. To představovalo podíl 22,8, resp. 21,6 %. Jen 231 (11 %) prodaných jednotek bylo čtyřpokojových. Podíl pětipokojových dosáhl 1 %. Jednalo se o 22 bytů.

Pro srovnání: v předchozím kvartálu dosahoval podíl dvoupokojových bytů 45,2 %, což bylo 926 bytů. Jednopokojových bylo 549, tedy o 71 více než letos. Podíl byl proto také vyšší, když dosáhl na 26,8 %. Třípokojových bylo 371, což bylo o 82 méně než letos. Podíl třípokojových byl proto také tehdy 18,1 %. Čtyřpokojových se prodalo 174, což znamenalo 8,5 %.

V následujícím období bude zájem o dvoupokojové byty přetrvávat. Poptávka bude nejspíše vysoká i po jednotkách jednopokojových.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!