Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#414 Průměrná cena nových bytů na Slovensku meziročně stoupla o 15,5 %

12. července 2021 (16:00) - Statistiky

Průměrná cena bydlení na Slovensku v prvním čtvrtletí vystoupila na rekord, když podle dat slovenské národní banky činila 1 930 eur, tedy 49 800 Kč na m2.

Průměrná nabídková cena za m2 v bytech a domech v prvním čtvrtletí dosáhla na Slovensku 1 930 eur (49 800 Kč) na m2. Meziročně tak vzrostla o 15,5 %.

Nabídkové ceny bydlení na Slovensku pokračují v růstu navzdory tomu, že ekonomika země loni v souvislosti s epidemií covidu-19 poprvé od roku 2009 klesla a naopak nezaměstnanost se zvýšila. Rostoucí úspory slovenských domácností by podle ekonomů slovenské centrální banky ale mohly být použity i na investice do nemovitostí, což by poptávku po nich zvýšilo.

V cenách bytů a domů přetrvávají značné regionální rozdíly. S odstupem nejdražší jsou byty a domy v Bratislavě a okolí, kde je v zemi i nejvyšší životní úroveň.

Počet dokončených bytů na Slovensku se loni sice zvýšil o 6,5 %, objem zahájené výstavby nových bytů ale klesl a rozestavěných bytů bylo na konci prosince nejméně od první poloviny roku 2018.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!