Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
analýzy

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Datová
platforma

#417 Poptávka po úvěrech na koupi nemovitosti stále roste

19. července 2021 (19:00) - Statistiky - Hypotéky - Finance

Za letošní březen poskytly stavební spořitelny za více než tři miliardy korun a dosáhly tak na svůj historický rekord

Pokud v březnu stavební spořitelny zaúvěrovaly své klinety částkou přesahující 3 miliardy korun, za první čtvrtletí pak poskytly podle dat České národní banky celkově úvěry za 6,92 miliardy Kč. To ve srovnání se stejným obdobím loňského roku představuje 36% nárůst. Poptávka po úvěrech na koupi nemovitosti je patrná již od začátku letošního roku.

Úroková sazba přitom byla podle dat České národní banky nižší než u bankovních hypoték. Hypoteční banky nabízely podle údajů Fincentrum Hypoindex průměrné sazby za březen ve výši 1,94 % p. a. U stavebních spořitelen to bylo 1,85 % p. a. Úrokové sazby úvěrů zajištěných nemovitostí od stavebních spořitelen od loňského roku dlouhodobě klesaly. V lednu byly nejnižší. Od této doby mírně rostou.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!