Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#425 Trend růstu cen u nově zahajovaných projektů pokračoval i ve 2. čtvrtletí

1. září 2021 (17:00) - Praha - Nové byty

Ceny nabízených nových bytů táhnou nahoru ceny zahajovaných prodejů – ve 2Q: 135 071 Kč s DPH/m2.

Ceny u nových projektů v 2Q 2021 dále rostly, což vedlo k tomu, že rozdíl mezi průměrnou cenou a cenou u nově zahajovaných projektů byl opět výraznější a narostl o 4,4 %. Z aktuálního vývoje je zřejmé, že ceny nově prodávaných bytů, kterých je na trh uváděno stále velmi málo, jsou vyšší než ceny již nabízených bytů.

Vzhledem k vývoji na bytovém trhu v Praze, pro který je charakteristický razantní útlum nabídky nemovitostí určených do osobního vlastnictví, lze očekávat, že se tato disproporce bude v budoucnu dále zvětšovat a ceny nově zahajovaných projektů budou dále růst.

K vyrovnání cen by mohlo dojít pouze v případě, že by nově zahajované projekty zlevnily, nebo by se dynamika zdražování zrychlila i u stávající nabídky. V krajním případě může ale dojít k celkovému ochlazení poptávky na trhu, a tím postupně i k poklesu nabídkových cen. Tomu však nenahrává kritický stav cen stavebních materiálů, který se v posledních měsících začal výrazně podepisovat na kalkulovaných cenách bytů.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!