Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
analýzy

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Datová
platforma

#426 Nabízených nových bytů s cenou pod 100 000/m2 bylo v Praze na konci 2Q jen 5 %

3. září 2021 (17:00) - Praha - Nové byty

95 % nabízených nových bytů má cenu vyšší než 100 000 Kč s DPH/m2.

Nabízených bytů s cenou pod 100 000 Kč/m2 bylo ke konci června na trhu pouhých 5 %. Většina nabízených bytů, až 95 %, se tedy pohybuje s cenami nad hranicí, která ještě před 5 lety symbolizovala pomyslný luxus. Z tohoto vývoje je zřejmé, že sledovat nabídku bytů s cenami do 100 000 Kč/m2, je v podstatě zbytečné.

Zásadní je naopak sledovat vývoj trhu s byty, jejichž ceny se pohybují nad hranicí 100 000 Kč/m2. Nejvíce narostl prodej bytů v nejvyšších cenových hladinách, tedy s cenami nad 120 000 Kč/m2, a to o 20 pct bodů. V absolutním množství jde však o nárůst o "pouhých" 300 bytů. Na vině je výrazný pokles zásoby nových dostupných bytů na pražském trhu.

V nejdražším segmentu je v nabídce momentálně 26,8 % bytů s cenami vyššími než 140 000 Kč/m2. V absolutním počtu jde o 900 bytů.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!