Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
analýzy

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Datová
platforma

#433 Meziročně vzrostla průměrná jednotková cena pražských secondhandových bytů o 17 %

20. září 2021 (18:00) - Praha - Secondhandy

Secondhandy se v Praze nabízejí již za podobnou cenu jako novostavby.

Meziročně průměrná jednotková cena pražských secondhandových bytů vzrostla o 17 % na 118 215 Kč/m2, medián jednotkové ceny se nachází o něco níže na hladině 116 000 Kč.

Dva roky zpětně byla nabídková cena volných bytů o 30 000 Kč/m2 levnější. To vše za stavu nabídky 7 415 bytů. Z dlouhodobého srovnání vyplývá, že cena nemovitostí staveb skutečně kontinuálně roste. V roce 2016 (ve 2. kvartále) jsme zjistili hodnotu totožného ukazatele 66 234 Kč/m2, což je 78% nárůst!

Zatímco byl od roku 2017 rozdíl mezi cenami secondhandů a novostaveb 10 a více procent, kdy v průběhu roku 2019 dosahoval tento rozdíl téměř až 25 %. V posledních několika obdobích se posunul pod hranici 10 % a osciluje okolo 9% hladiny.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!