Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
analýzy

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Datová
platforma

#436 Aktuální nájem v Praze činí 311 Kč/m2, lze očekávat jeho růst

27. září 2021 (17:00) - Praha - Nájmy

Pokles cen nájmů se zastavil, aktuálně v Praze nájem činí 311 Kč/m2.

S dlouhotrvajícím nárůstem tržní nabídky byl spojen i pokles nájemních cen. Vzhledem k výše uvedeným faktorům, stejně jako investiční poptávce na primárním trhu a známým stavem rostoucích cen, lze očekávat že ceny nájmů porostou.

Tento trend jsme již zaznamenali ve 2Q, kdy se vývoj cenové křivky otočil a na lokálních úrovních se ve všech obvodech jednalo o cenový růst. I přesto jde v meziročním měřítku stále o 2% pokles cen nájemného.

Podobný jev je zřejmý také z ukazatele vývoje průměrné absolutní ceny nájmu, který ukazuje, že průměrně se v Praze byt pronajímá za 20 149 Kč (bez poplatků za služby a energie). V roce 2021 se vývojová křivka začíná obracet a směřovat vzhůru. Ve srovnání se stejným obdobím předchozích let se však jedná o 5% pokles.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!