Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Datová
platforma

#444 Na konci 2Q 2021 byla cena měsíčního nájmu v Brně 12 989 Kč

25. října 2021 (18:00) - Regiony - Nájmy

V Jihomoravském kraji je aktuálně volných 2 200 nájemních bytů.

V případě nájemního trhu si Jihomoravský kraj dlouhodobě drží pozici jednoho z lídrů, pochopitelně až za hlavním městem. Důvody hledejme zejména v pozici Brna jako moravské metropole s vysokým počtem zasídlených studentů a technologických firem, navíc s perfektní dostupností na Slovensko nebo do Rakouska.

Aktuálně je v Jihomoravském kraji k dispozici přes 2 200 nájemních bytů. Tento počet je delší dobu stabilizován a neprojevují se výrazné výkyvy, i když má nabídka přímo v Brně sestupnou tendenci. I z výše uvedených důvodů ekonomicky silného mikroregionu a nejvyšší ceně nemovitostí mimo Prahu je možné očekávat nejvyšší ceny nájmů. Na konci 2. kvartálu byla naměřena nabídková jednotková cena 262 Kč za m2 (za měsíční nájem bez služeb), což v absolutní výši znamená měsíční nájem průměrného bytu 12 989 Kč. Z dlouhodobého hlediska se však jedná o relativně mírný 6% nárůst oproti roku 2018, kdy se nájemní byty nabízely za 246 Kč za m2.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!