Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Datová
platforma

#445 80 % najemních bytů v Brně tvořili v polovině září jednotky o velikosti 1 + kk a 2 + kk

29. října 2021 (18:00) - Regiony - Nájmy

V Brně je k mání 1 163 nájemních bytů.

V polovině září bylo v nabídce na Brněnském nájemním trhu 1 163 bytů. Nabízejí se převážně menší byty – jednotky o velikosti 1 + kk a 2 + kk tvoří 80 % celkové nabídky. Naopak větších bytů o dispozicích 4 + kk a 5 + kk nebylo v září v nabídce dohromady ani 40.

Průměrná cena za metr čtvereční celkově činí 291 Kč, existují ale výrazné rozdíly, pokud cenu sledujeme po dispozicích – například byty 1 + kk se pronajímají průměrně za 336 Kč za metr, zatímco byty 2 + kk za 265 Kč za metr. Větší byty jsou si pak již cenově velmi podobné a stojí okolo 230 Kč za metr za měsíc.

Z hlediska lokality dominuje nabídce městská část Brno-střed, kde je k pronájmu 476 bytů. Následuje Brno-Sever se 150 byty. Královo Pole a Židenice pak nabízejí dohromady dalších 150 bytů. Na druhé straně žebříčku jsou například městské části Chrlice či Tuřany, kde jsou v nabídce pouhé jednotky bytů. Cenově jsou nadprůměrné Brno-střed, Židenice nebo Brno-jih, kde se byty průměrně pronajímají za 305 Kč za metr. Pokud chce člověk ušetřit, může naopak zvolit lokality jako Žabovřesky, Bystrc nebo Brno-sever, kde se nájmy pohybují kolem 270 Kč za metr.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!