Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#446 Ceny nových bytů v Jihomoravském kraji atakovaly hranci 100 tis. Kč/m2

1. listopadu 2021 (17:00) - Regiony - Nové byty

Ceny nových bytů v Brně šplhají ke 120 tisícům Kč.

Za poslední rok se ceny bytů v brněnských developerských projektech vyšplhaly až za hranici 120 000 Kč za m2, což představuje zhruba 20% meziroční nárůst. Jihomoravský kraj jako celek atakoval průměr 100 000 Kč za m2 a ceny nových bytů tu tedy meziročně vyrostly dokonce o 31 %.

Ceny samozřejmě rostou i ve zbytku republiky a bytová krize je čím dál tím častěji skloňované téma i v souvislosti s blížícími se volbami. Nabídka nových bytů v Brně tak klesla na pouhých 576, což je o pětinu méně než před rokem, a nabídka v celém kraji klesá přibližně stejným tempem.

Podle dat Českého statistického úřadu se v Jihomoravském kraji dokončilo v roce 2020 nejméně nových bytů od roku 2015, konkrétně 1 235. Není tedy divu, že zatímco mezi lety 2015 a 2019 stoupala cena za metr čtvereční v průměru o 10 % ročně, mezi lety 2019 a 2020 to bylo už 19 % a současná cena je o celých 25 % vyšší než cena z konce loňského roku.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!