Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Datová
platforma

#447 V Brně v posledních měsících převažuje zájem o měnší byty 1 + kk

3. listopadu 2021 (18:00) - Regiony - Nové byty

Nový byt v Brně vyjde průměrně na 6,3 milionu Kč.

Průměrný nový byt se v Brně nabízí za cca 6,3 mil. Kč, ačkoliv prodané byty za posledního půl roku se pohybovaly spíše kolem 5,3 mil. Kč, což je obvyklý rozdíl, který odráží oblíbenost menších a levnějších bytů. Za hranicemi Brna pak průměrná nabídková cena klesá na 5,8 mil. Kč, neboli 82 tis. Kč za m2.

Dlouhodobě se nejvíce prodávaly byty o dispozici 2 + kk a v posledních měsících začaly převažovat ještě menší, a tedy levnější, byty 1 + kk, čemuž odpovídá i jejich nabídka; z celkového počtu nabízených bytů je jich přibližně polovina právě 1 + kk. Přirozeně, jejich nízká cena je lákavá jako dostupná investice pro kupujícího, zatímco vysoká cena za metr čtvereční je ideální pro developera. Dalších necelých 30 % nabídky pak tvoří byty 2 + kk.

Průměrná 1 + kk se nabízí za 5 mil. Kč, necelých 132 tis. Kč za metr. Průměrná cena jednotek 1+kk prodaných za posledních šest měsíců se pohybuje kolem 3,7 mil. Kč (112 tis. Kč/m2). Byty o dispozici 2+kk se pak nabízí kolem 6,7 mil. Kč (116 tis. Kč/m2) a ty prodané stály průměrně 5,7 mil. Kč (102 tis. Kč/m2), dispozice 3+kk se nabízí kolem 8,9 mil. Kč (111 tis. Kč/m2) a ty prodané stály průměrně 7 mil. Kč (89 tis. Kč/m2) a byty 4+kk se nabízí kolem 12,7 mil. Kč (108 tis. Kč/m2), zatímco ty prodané stály průměrně 10,2 mil. Kč (97 tis. Kč/m2).

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!