Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#453 Průměrný nájem v metropoli meziročně vzrostl o 2,5 %

17. listopadu 2021 (17:00) - Praha - Nájmy

Nahoru jdou i ceny nájmů. Od začátku roku vyšplhaly na 330 Kč za metr čtvereční.

Výše ceny nájmů se vrací na úroveň roku 2019 a průměrný jednotkový nájem vzrostl meziročně o 2,5 % na 330 Kč na metr čtvereční.

Od počátku roku 2021 sledujeme postupné snižování zásoby dostupných bytů. Důvodů tohoto jevu může být několik: postupný návrat do normálního života po kovidové pandemii, návrat studentů do hlavního města nebo vysoké ceny bytů určených k vlastnickému bydlení, které jsou pro střední a nižší třídu neakceptovatelné.

V meziročním srovnání klesl počet nabízených nájemních bytů o 39 %. Nutno říct, že vysoké číslo poklesu je způsobeno srovnávací základnou, která byla skokově navýšena z důvodů pandemie. Stále je však v nabídce dlouhodobých nájmů více než 8,3 tisíce dostupných bytů, což by činilo v letech 2016–2020 nadprůměrnou zásobu.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!