Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Datová
platforma

#475 Češi si v roce 2021 vzali nejvíc hypoték v celé historii

5. ledna 2022 (17:00) - Regiony - Praha - Hypotéky - Finance

Češi si loni vzali hypotéky za 400 miliard korun.

Češi si za rok 2021 vzali podle odhadů bank hypotéky za více než 400 miliard korun. To je nejvíc v celé historii. V roce 2020 bylo toto číslo asi o 150 miliard nižší. Obrovský zájem o hypotéky se do loňského roku přelil z předchozích dvou let, kdy na trhu panovaly extrémně nízké úrokové sazby pohybující se v některých měsících i pod dvěma procenty. Lidé viděli v neustále zdražujících nemovitostech příležitost, jak s výhodným úrokem ochránit své úspory před jejich případným znehodnocením během nadcházející ekonomické krize.

„Takové výsledky jsme na začátku roku nepředpovídali. Očekávali jsme spíše utlumení velké vlny zájmu o nákup nemovitostí z loňska a postupnou stabilizaci trhu. Aktuální nastavení trhu a hlavně také rychle rostoucí ceny nemovitostí ale rozhodování rodin i investorů urychlilo,“ vysvětlil výjimečný rok Jan Sadil, člen představenstva a ředitel retailového bankovnictví v ČSOB.

Obrovský zájem přitom podle bank nebyl jen o nové úvěry, ale také o refinancování, při kterém si klienti převádějí nesplacenou jistinu ke konkurenční bance nabízející výhodnější podmínky.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!