Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Datová
platforma

#476 Nejvyšší podíl vlastního bydlení v EU má Rumunsko, Česko je na 11. místě

7. ledna 2022 (18:00) - Statistiky - Regiony - Praha

V roce 2020 žilo v ČR 79 % obyvatel ve vlastním bydlení.

Zhruba 79 % obyvatel ČR žilo v roce 2020 ve vlastním bydlení. Vyplývá to z údajů, které ke konci prosince 2021 publikoval statistický úřad Eurostat. Podle jeho dat žilo ve vlastním bydlení v roce 2020 70 % celé populace Evropské unie. Nejvyšší podíl vlastního bydlení má Rumunsko, a to přes 96 %, hned za ním je Slovensko (92 %); Česká republika se se zhruba 79 % umístila v rámci EU na 11. místě.

První desítku zemí s nejvyšším podílem obyvatel s vlastním bydlením v EU tvoří téměř výlučně státy ze střední a východní Evropy a z Pobaltí. Nejmenší podíl vlastnického bydlení má pak Německo a Francie. V Německu vlastnilo svůj byt či dům v roce 2020 pouhých 50,4 % obyvatel. Méně než 60 % vlastních nemovitostí najdeme také v Rakousku, Dánsku nebo Švédsku.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!