Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Datová
platforma

#478 Praha vlastní o téměř 2 000 bytů méně než v roce 2019

12. ledna 2022 (17:00) - Praha - Nájmy

Hlavní město Praha vlastní 30 345 obecních bytů, chce stavět 500 bytů ročně.

Hlavní město Praha v současnosti vlastní 30 345 bytů, což je o téměř 2 000 méně než v roce 2019. Magistrát má ve správě 7 265 bytů, 23 080 pak spravují jednotlivé městské části. Městské byty tvoří 4,5 % z celkového počtu bytů v Praze a na jeden městský byt tak připadá 44 obyvatel. Vyplývá to z dokončené studie Institutu plánovaní a rozvoje hl. m. Prahy.

Důvodem poklesu počtu svěřených bytů je podle IPR především pokračující privatizace a velmi pomalé tempo městské rezidenční výstavby, když mezi lety 2019 až 2021 bylo nově postaveno pouze 60 obecních bytů. Cílem Prahy je počet městských bytů navyšovat, a to každý rok alespoň o 500.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!