Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Online
rezervace

Blog

Datová
platforma

#483 Cena nových bytů byla ve 3Q 2021 o pětinu vyšší než rok předtím

24. ledna 2022 (18:00) - Praha - Nové byty - Nájmy - Finance

Pandemie koronaviru zvedla loni ceny nových bytů i nájmů.

Nabídkové ceny nových bytů v Praze ve třetím kvartálu pokořily průměr 137 000 Kč/m2, což je o pětinu víc než před rokem. Skutečné prodejní ceny se za poslední rok navýšily o 15 % na aktuálních 126 000 Kč/m2. Na vině je i pandemie onemocnění covid – 19, která situaci na trhu s nemovitostmi zásadně ovlivnila. Vyvolala v lidech strach před další možnou finanční krizí a vysokou inflací. „Investice do nemovitostí v loňském roce byla (a stále je) považována za velmi nízkorizikovou, což ve spojení s nízkými úrokovými sazbami v roce 2021 a vysokou mírou růstu cen nemovitostí vytvořilo neodolatelnou kombinaci,“ vysvětluje Vít Soural, projektový manažer analytického startupu Flat Zone.

Další efekt koronaviru lze podle něj vidět i na nájemních datech. Při zmražení trhu krátkodobých pronájmů se za jediný kvartál nabídka dlouhodobých pronájmů v Praze zdvojnásobila, což způsobilo pokles celopražských pronájmů o 15–20 %. Nicméně od konce roku 2020 ceny opět rostou a aktuálně jsou téměř zpět na předpandemické úrovni.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!