Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Online
rezervace

Blog

Datová
platforma

#498 Do budoucna lze očekávat, že byty pod 100 000 Kč/m2 z trhu prakticky vymizí

28. února 2022 (18:00) - Praha - Nové byty

Byty pod 100 000/m2 na pražském trhu došly.

Téměř 100 % všech prodávaných bytů v metropoli se nachází v hladině nad 100 000 Kč/m2. Ještě před 7 lety se přitom k této kategorii přidával přívlastek luxusní. Vyplývá to z analýzy společnosti Flat Zone. V rámci nejdražšího segmentu jsou byty rozloženy následovně: 120—130 (15 %), 130—140 (20 %) a 140+ (55 %). Vidíme, že segment bytů dražších než 120 000 Kč/m2 mezikvartálně vyrostl o 10 %. Do budoucna lze očekávat, že byty pod 100 000 Kč/m2 z trhu prakticky vymizí a distribuce cen se bude přibližovat ke 200 000 Kč/m2.

Za razantním zdražováním můžeme kromě tradičních důvodů (vysoká poptávka, komplikované povolování, které v sobě ukrývá zvyšující se režijní a finanční náklady) hledat aktuální nepříznivou situaci na stavebním trhu: strmě rostoucí ceny stavebních materiálů, komplikovaná a zdražující se doprava a suroviny nebo nedostatek kvalifikované pracovní síly. Důvodem už může být také očekávání dlouhodobých inflačních vlivů.

Vývoj cenových segmentů dostupných nových bytů v Praze 2017-2021 (detailní pohled)

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!