Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#503 Savills: Tuzemští investoři získali komerční nemovitosti v hodnotě více než 778 mil. eur

11. března 2022 (17:00) - Regiony - Praha - Finance

Češi loni investovali do komerčních nemovitostí na 778 milionů eur.

Tuzemští investoři se na celkovém objemu investic do komerčních nemovitostí ve čtvrtém čtvrtletí 2021 podíleli 50 % z celkové hodnoty 1,67 miliardy eur. Ze zahraničního kapitálu pocházel ve 4Q 2021 největší objem z USA. Tuzemští investoři patřili mezi hlavní skupinu kupujících i v průběhu celého roku 2021. Celkem získali nemovitosti v hodnotě více než 778 milionů eur, což odpovídá 47 % ročního objemu. Druhou nejaktivnější skupinou byli ostatní investoři z Evropy s 25% tržním podílem. Vyplývá to ze zprávy společnosti Savills.

„Ačkoli investiční objemy zatím nedosahují úrovně před pandemií, počet transakcí se s každým čtvrtletím zvyšuje. Celkový počet transakcí vykázal pozitivní nárůst, za celý rok 2021 bylo evidováno 72 transakcí, což je o 46 % více než před rokem a zároveň jde o podobný počet, který byl běžný i před pandemií. Vzhledem k nemovitostem, které by měly v příštích 12 měsících změnit majitele, předpokládáme, že výsledky roku 2022 budou opět o něco pozitivnější a celkový roční objem investic nejspíše přesáhne dvě miliardy eur,“ prognózuje Fraser Watson, ředitel oddělení investičního poradenství Savills ČR a SROV.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!