Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#505 ČSÚ: Hodnota povolených staveb se loni vyšplhala na dvojnásobek roku 2020

16. března 2022 (17:00) - Stavebnictví - Regiony - Praha

V Praze se loni povolily stavby za 35,54 miliardy korun.

Stavební povolení získalo minulý rok v Praze 1 703 bytových budov. To je téměř o tři tisíce méně, než tomu bylo před deseti lety. Rekordní byla ale hodnota povolených staveb, která se podle Českého statistického úřadu (ČSÚ) se vyšplhala na 35,54 miliardy korun, tedy dvojnásobek roku 2020.

Rekordní číslo nepřímo potvrzuje velký nárůst cen stavebních prací a materiálu. U některých řemeslných profesí totiž došlo k meziročnímu růstu dokonce o desítky procent. Právě stavební náklady na povolené budovy ČSÚ monitoruje, do statistiky naopak nezapočítává cenu pozemků. Pořizovací hodnota povolených bytových budov tak bude ještě výrazně vyšší.

V údajích ČSÚ jsou zahrnuty jak velké rezidenční projekty, tak menší rodinné domy s jedním či maximálně jednotkami bytů. Úplně nové bytové výstavby se týkalo jen 373 stavebních povolení, 1330 povolení získali investoři na změnu dokončených staveb.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!