Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#510 Nejvíce nových bytů v regionech ČR se loni prodalo v Jihomoravském kraji, celkově 2 297 bytů

28. března 2022 (17:00) - Regiony - Nové byty

Největší zájem o nové bydlení byl loni na Jižní Moravě a ve Středočeském kraji.

Největší zájem o nové bydlení byl loni v Jihomoravském kraji a ve Středočeském kraji. V Jihomoravském kraji, včetně samotného Brna, se loni prodalo celkově 2 297 jednotek, což představovalo více než 23,5 % všech prodaných nových bytů v regionech a oproti roku 2020 jde o 18% nárůst. Ve středních Čechách se prodalo 2 202 bytů, tedy 22,7 % všech nových prodaných bytů v regionech a v meziročním srovnání jde o 69% nárůst. Vyplývá to z analýzy investiční skupiny Trigema.

Dalšími regiony, kde se v posledních několika letech stabilně daří developerské výstavbě, patří Plzeňsko a Olomoucko. Zde se v rámci celé ČR přiblížily prodeje hranici 1 000 prodaných bytů. K nejrazantnějším nárůstům prodejů vloni došlo v Královéhradeckém kraji (152 %) a Karlovarském kraji (116 %).

Nabídka dostupných nových bytů v regionech ČR (4Q 2021)

Tradičně nejmenší zájem o nové byty byl na Ústecku, kde se prodalo pouhých 68 bytů, na Karlovarsku, kde se prodalo 311 nových bytů a v Moravskoslezském kraji, kde se celkem za loňský rok prodalo 342 jednotek. Příčiny leží v socioekonomických charakteristikách těchto krajů, které brání výraznějšímu rozvoji developerské výstavby.

Z hlediska nabídky byly dominantními trhy s nabídkou nad 1 000 bytů kraje Středočeský a Jihomoravský, ostatní regiony se se svou nabídkou pohybovaly okolo nebo pod hranicí 400 bytů. Totéž v jiném měřítku platilo i pro poptávkový pohled, kde vévodil Středočeský kraj s bezmála 500 prodanými byty za poslední kvartál roku 2021.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!