Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#514 Ceny stavebních materiálů rostou strmě i v 1Q 2022

6. dubna 2022 (17:00) - Stavebnictví - Regiony - Praha

Ceny stavebních materiálů v 1Q 2022 rostou rychleji než míra inflace.

Podle analytické společnosti RTS strmě rostou ceny klíčových stavebních materiálů. Dvojnásobný meziroční nárůst cen se týká například plochých hliníkových výrobků, cena betonových výztuží je vyšší o 80 %, cena cihel narostla o třetinu a ceny OSB desek – po mírném poklesu – vykazují v porovnání s loňským rokem cenový skok o 70 %.

To, co se dnes děje na trhu stavebnin, může představovat velký problém především pro zadavatele veřejných zakázek. Vysoutěžená cena se totiž během příprav nebo realizace vlivem cen materiálu může zvýšit o více, než připouští zákon o zadávání veřejných zakázek. I proto Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě už před časem upozornila Ministerstvo financí a další resorty, že pokud nedojde o rozšíření možností veřejného sektoru reagovat ve smlouvách s dodavateli na poslední překotný vývoj cen, může to vést k odložení nebo v horším případě zastavení již rozestavěných staveb.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!