Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#519 ČNB na konci března rozhodla o již čtvrtém zvýšení úrokových sazeb

9. května 2022 (17:00) - Regiony - Praha - Hypotéky

Většina bank v dubnu znovu zdražila hypotéky.

Česká národní banka na konci března rozhodla počtvrté v řadě o zvýšení základních úrokových sazeb. Dvoutýdenní repo sazba vzrostla o půl procentního bodu na 5 % p. a., tedy na nejvyšší úroveň od roku 2001. Většina bank zvýšení základní sazby alespoň částečně promítla do cen hypotečních úvěrů. Některé banky se ale rozhodly zvýšit hypoteční sazby i více a je až za hranici 6 % p. a. To se týkalo například skupiny ČSOB a mBank, ale zatím pouze u fixací na jeden rok. K šestiprocentní hranici se druhým dubnovým zvýšením sazeb ale přiblížila i Komerční banka, která nejprve 1. dubna zvýšila sazby jednoletých fixací o 0,3 procentního bodu na 5,59 % p. a. a následně s platností od 11. dubna o dalších 0,4 procentního bodu na 5,99 % p. a.

Jak vyplývá z dat Hypoindexu, k dvojímu zvýšení hypotečních sazeb v dubnu přistoupila i Moneta Money Bank, která posunula úrokové sazby hypoték s fixací na jeden rok celkem o půl procentního bodu až na 5,09 %. Hypotéky s fixací na tři roky zdražily o 0,4 procentního bodu na 4,99 % p. a. a s fixací na pět let o dvě desetiny na 4,59 % p. a.

Hypoteční úvěry zdražila i UniCredit Bank, která se u tříletých a pětiletých fixací rozhodla zvýšit úrokové sazby stejně jako skupina ČSOB, tedy o 0,7 procentního bodu. Hypotéky s fixací na tři roky tak zdražily na 5,69 % p. a. a s fixací na pět let na 5,29 % p.a. Raiffeisenbank pak zvýšila sazby hypoték s fixací na jeden rok o 0,5 procentního bodu na 5,49 % p. a., s fixací na tři roky o 0,4 procentního bodu na 5,09 % p. a. a s fixací na pět let o 0,3 procentního bodu na 4,89 % p. a.

Měsíční vývoj nabázených průměrných sazeb hypotečních úvěrů  2009-2022

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!