Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#524 KNIGHT FRANK: V 1Q 2022 dominovali na trhu investoři ze střední a východní Evropy

20. května 2022 (18:00) - Regiony - Praha - Finance

Investice do komerčních nemovitostí v 1Q 2022 přesáhly 900 milionů eur.

Objem investic do komerčních nemovitostí v 1. čtvrtletí letošního roku v Česku přesáhl 900 milionů eur, což je nejlepší výsledek od 1. čtvrtletí 2020. Největší objem zaznamenal sektor multifunkčních nemovitostí. Více než 300 milionů eur ve 3 transakcích zajistilo podíl 33 %. Druhým nejsilnějším sektorem byl maloobchod s 28 %, následovaly kanceláře s 24 % a výroba a logistika se 14 %. Vysoký podíl investic do maloobchodních nemovitostí byl vzhledem k tomu, že nákupní centra nejsou nyní v hledáčku investorů, překvapivým výsledkem. Uvádí to analýza společnosti Knight Frank.

V 1. čtvrtletí dominovali na trhu investoři ze střední a východní Evropy s celkovým podílem 77,2 %, z čehož český kapitál představoval 49 %, následován slovenským ve výši 23,7 %. O zbylých 4,5 % se netypicky postarali investoři z Polska (nákup Avion Shopping Parku Brno byl teprve druhou polskou investicí v ČR za posledních 10 let). Další aktivní kapitál na trhu pocházel ze USA (12,6 %) a Německa (10,2 %). Jediným segmentem komerčního realitního trhu, kde docházelo ke snižování výnosu za prémiové nemovitosti, byla výroba a logistika. Důvodem je kombinace silné poptávky a rostoucích nájmů. U ostatních segmentů trhu lze pozorovat setrvalý růst výnosů, který je způsoben omezenou poptávkou po některých typech nemovitostí a také rostoucími úrokovými sazbami.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!