Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Datová
platforma

#527 Savills: Objem investic do českých nemovitostí v 1Q 2022 dosáhl hodnoty 898 mil. eur

3. června 2022 (16:00) - Regiony - Praha - Finance

Objem investic do českých realit vzrostl v 1Q o 210 %.

Objem investic do českých nemovitostí v prvním čtvrtletí roku 2022 dosáhl hodnoty 898 milionů eur, což představovalo meziroční nárůst o 210 %. Podle analýzy poradenské společnosti Savills bez transakce Residomo v hodnotě 1,3 miliardy eur, která byla uzavřena v prvním kvartálu roku 2020, by byl objem investic v prvních třech měsících letošního roku nejvyšší od prvního čtvrtletí roku 2019.

V prvním čtvrtletí došlo k výraznému oživení aktivit v kancelářském sektoru. Oproti předchozímu čtvrtletí se objem investic do kanceláří zvýšil o 134 % na necelých 519 milionů eur. Zároveň byl výsledek tohoto sektoru v prvním čtvrtletí o 218 % vyšší než před rokem a dokonce nejvyšší od čtvrtého čtvrtletí roku 2016. Všechny kancelářské nemovitosti, které v prvním čtvrtletí roku 2022 změnily majitele, se nacházely v Praze. Oživení investiční aktivity bylo patrné také v maloobchodním segmentu, který v prvním čtvrtletí roku 2022 vykázal akvizice v hodnotě 257 milionů eur. Jednalo se o více než desetinásobek objemu z loňského prvního čtvrtletí a nejvyšší výsledek od čtvrtého čtvrtletí roku 2018. Investice do průmyslových nemovitostí ve srovnání s předešlým kvartálem poklesly o 57 % na 122 milionů eur, čili na 14 % všech investic. Navzdory tomuto poklesu překonal tento sektor první čtvrtletí roku 2021 o 100 %.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!