Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#529 MMR: Novela stavebního zákona má zrychlit a zefektivnit stavební řízení

8. června 2022 (17:00) - Stavebnictví - Regiony - Praha

Novela stavebního zákona by měla platit od roku 2024.

Novela stavebního zákona bude do konce června předložena vládě. Po projednání Legislativní radou vlády by měla být na programu jednání vlády v září a sněmovna by ji měla začít projednávat v říjnu. Definitivní verze novely by měla být schválena do konce tohoto roku. Účinnost všech částí zákona bude od roku 2024. Uvádí to Ministerstvo pro místní rozvoj.

V současné době končí meziresortní připomínkové řízení k věcné novele stavebního zákona resp. lhůta pro zasílání připomínek, kterých je zatím několik stovek. „Určitě si všichni dobře pamatujeme, že ke stavebnímu zákonu minulé vlády dorazilo přes 8 000 připomínek. Byl protlačen na sílu přes odpor skoro všech. My jdeme opačnou cestou. Transparentně vypořádáme připomínky všech připomínkových míst. Třeba Nejvyšší soud i další významné státní organizace mají nula připomínek s tím, že shledávají naši novelu bez vad. Naše novela totiž byla dopředu projednána se všemi partnery a má i RIA,“ říká ministr Ivan Bartoš.

Novela má konečně zrychlit a zefektivnit stavební řízení při zachování ochrany veřejných zájmů. Výstavba a povolování staveb údajně nebude na úkor rezignace na ochranu životní prostředí. Díky zrušení zbytečné a předražené úplně nové soustavy krajských stavebních úřadů v čele s Nejvyšším stavebním úřadem má stát ušetřit miliardy korun. Nedojde také k chaosu, který by nastal důsledkem destrukce smíšeného modelu veřejné správy.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!