Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Datová
platforma

#534 Colliers: V ČR má objem investic letos přesáhnout 2 miliardy eur.

20. června 2022 (16:00) - Regiony - Praha

Investice do komerčních nemovitostí v Česku letos přesáhnou 2 miliardy eur.

Předběžné údaje za 1. čtvrtletí 2022 naznačují 5% nárůst objemu investic do komerčních nemovitostí oproti stejnému čtvrtletí 2021 v regionu EMEA. Finanční výkonnost nájemců i investorů byla na většině evropských trhů silná, přičemž se obnovila důvěra v sektor kancelářských budov. „Trh podstatně ovlivnil internetový gigant Google, který uzavřel transakce ve výši 762,5 milionu liber za londýnský komplex Central St Giles a 583 milionů eur za kancelářský komplex Warsaw HUB,“ říká Richard Divall, ředitel oddělení přeshraničních trhů společnosti Colliers. V ČR má objem investic letos přesáhnout 2 miliardy eur.

Hotely a nemovitosti spojené s trávením volného času, tedy trhy pandemií těžce zasažené, od poloviny roku 2021 zaznamenávají oživení; obnovený zájem je zejména v jižní Evropě. Španělské hotely přilákaly v 1. čtvrtletí 2022 investice 1,1 miliardy eur, tedy více než za celý rok 2020. „Investoři očekávají, že odložená poptávka po cestování a dovolených bude v průběhu roku 2022 hnacím motorem silného oživení na trzích s hotelovými nemovitostmi. Prudký nárůst životních nákladů by však mohl část tohoto zájmu utlumit, protože rozpočty domácností se dostanou pod tlak,“ míní Luke Dawson z Colliers. „Přesto očekáváme, že luxusnější rekreační destinace si udrží atraktivitu a míra obsazenosti hotelů v prázdninové sezóně se přiblíží předpandemické úrovni,“ dodává.

V ČR bylo 1. čtvrtletí 2022 s hodnotou 907 milionů eur jedním z nejlepších výsledků za posledních 10 let, a to po 1. čtvrtletí 2020, kdy Heimstaden získal portfolio Residomo, a 1. čtvrtletí 2019, kdy objem transakcí výrazně zvýšil areál Waltrovka a Hotel InterContinental. Letošní objem představuje 206% nárůst oproti stejnému období roku 2021 a je o 32 % vyšší než desetiletý historický průměr. protože rozpočty domácností se dostanou pod tlak,“ míní Luke Dawson z Colliers. „Přesto očekáváme, že luxusnější rekreační destinace si udrží atraktivitu a míra obsazenosti hotelů v prázdninové sezóně se přiblíží předpandemické úrovni,“ dodává.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!