Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#537 Colliers: Poptávka po kancelářích není dlouhodobě dotčena

27. června 2022 (17:00) - Praha

Hrubá realizovaná poptávka po kancelářích v 1Q 2022 rostla. Nejvíc táhl Karlín.

První čtvrtletí letošního roku bylo pro kancelářský segment v hlavním městě velmi úspěšné zejména z hlediska hrubé realizované poptávky. S celkovou pronajatou plochou 135 600 m2 se jednalo o nejvyšší objem, jaký byl kdy v prvním čtvrtletí zaznamenán. „Meziroční nárůst o 44 % ukazuje, že jsme se vrátili na úroveň před pandemií a zdá se, že poptávka po kancelářích není dlouhodobě nijak dotčena,“ říká Josef Stanko ze společnosti Colliers. Přitom téměř 40 % čisté realizované poptávky, která činila 75 700 m2, směřovalo do Prahy 8, což potvrzuje, že Karlín a jeho okolí jsou stále nejvyhledávanějšími lokalitami. Následujícími nejpopulárnějšími byly městské části Praha 1, 4 a 5.

I navzdory růstu poptávky došlo v prvním čtvrtletí letošního roku k dalšímu nárůstu neobsazenosti. Ta se zvýšila o 60 bazických bodů na 8,4 % a celkem představuje plochu 315 300 m2. Neobsazenost se v posledních čtvrtletích zvyšovala plošně v celém městě, nicméně největší panuje na území Prahy 4.

Nejvyšší dosažitelné nájemné v Praze navázalo na vývoj z minulého čtvrtletí a vzrostlo o dalších 0,50 eura. Nyní se tak pohybuje v rozmezí 24,00–24,50 eur. Nárůst cen v rámci celého města je stále citelný zejména u projektů ve výstavbě, a to především kvůli rostoucím nákladům na materiál a stavební práce.

Nejlepší kancelářské lokality ve vnitřním městě jsou v průměru nabízeny za 16,00–18,00 eur a nejlepší lokality na okraji města se cenově pohybují na úrovni od 13,50 do 15,00 eur. Cenový rozdíl mezi vnitřním a vnějším městem se však bude brzy stírat s některými připravovanými projekty v „hraničních“ lokalitách, jako jsou Hagibor, Radlice a Roztyly.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!