Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#545 HB Index: Ceny nemovitostí v ČR meziročně zdražily o více než 20 %

15. července 2022 (16:00) - Regiony - Praha - Hypotéky

Byty v Česku meziročně zdražily o více než 20 %.

Ceny nemovitostí v Česku v letošním prvním čtvrtletí pokračovaly v rychlém růstu. Vyplývá to z dat HB Indexu. Byty zdražily meziročně o 20,6 %, rodinné domy o 19,6 % a pozemky o 23,7 %, což je za 11 let zveřejňování indexu dosud nejvíc.

Zvyšování úrokových sazeb Českou národní bankou zatím růst nezpomalilo – uvedl předseda představenstva Hypoteční banky a ČSOB Stavební spořitelny Jiří Feix. Ceny podle něj dále rostou stejným tempem jako v loňském roce: „Svůj podíl na růstu cen má pravděpodobně malá nabídka nemovitostí, vysoký růst stavebních nákladů, obava z dalšího nárůstu úrokových sazeb a snaha lidí ochránit investicemi do nemovitostí finanční prostředky před pádivou inflací.“

Měsíční vývoj nabázených průměrných sazeb hypotečních úvěrů  2009-2022

Byty v prvním čtvrtletí nejrychleji zdražovaly v krajích, kde jsou v ČR dlouhodobě nejlevnější. Z rodinných domů mají lidé nadále největší zájem o ty, které nepotřebují rekonstrukci, když zájemci kvůli nižším cenám také vyhledávají objekty ve větší vzdálenosti od velkých měst. Prodeje pozemků vedle nízké nabídky dlouhodobě narážejí na zastaralé územní plány a nedostatečné inženýrské sítě. Také u pozemků je zájem hlavně o levnější z nich dál od měst. V Praze Hypoteční banka očekává nárůst poptávky po parcelách na brownfieldech, které dosud nebyly pro developery atraktivní.

HB Index je založený na reálných odhadech tržních cen nemovitostí, které si prostřednictvím hypotečního úvěru pořídili klienti Hypoteční banky. Banka index poprvé zveřejnila v dubnu 2011. Tehdy byla jeho hodnota 100, nyní je u bytů na hodnotě 214, u rodinných domů 190 a u pozemků na úrovni 241 bodů.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!