Realitní vyhledávač, který tu ještě není...

Jedinečný realitní server, který vyhledává v nabídkách novostaveb. Vyhledáváme v největším počtu nabídek nových bytů a domů v celé ČR.

Na trhu se vyskytuje mnoho inzertních realitních portálů. V poslední době se také objevily pokusy vytvořit pokročilejší agregátory, které v sobě zahrnují nabídky všech zmíněných realitních portálů na jednom místě. Zatím žádný však neposkytoval ucelenou nabídku všech nemovitostí na trhu.

Flat Zone Nechce zůstat pouze u vyhledávání, ale poskytuje širokou škálu služeb spojených s bydlením.

Přehled aktivních nástrojů naleznete v aplikačním menu uprostřed spodního menu. Již nyní můžete využít služeb Realitních novinek, datového blogu nebo pokročilých realitních analýz.

Užitím nástroje Flat Zone vyhledávání potvrzujete, že jste se seznámili a souhlasíte s Podmínkami užití, jinak nejste oprávněni nástroj vyhledávání užívat.

Vyhledávač
novostaveb

Studio

Odhad
ceny

Vyhledáváč
inzerce

Realitní
fakta

Realitní
novinky

Slovník
pojmů

Blog

Datová
platforma

#555 V 1. pololetí roku 2022 se prodalo 2 000 nových bytů oproti 4 750 v roce 2021

10. srpna 2022 (17:00) - Praha - Nové byty

Poptávka po novém bydlení v prvním pololetí tohoto roku ochladla - meziročně se prodalo téměř o 60 % méně bytů (2 000 oproti 4 750 v roce 2021). Vyplývá to ze společné analýzy společností Trigema, Skanska a Central Group.

Od roku 2016 jde o nejnižší kvartální číslo prodejů. Pokles prodejů můžeme krátkodobě odůvodnit neustálým růstem cen nových bytů, tenčícím se balíkem dostupných a nově zahajovaných bytů a od léta 2021 také všeobecně se zvyšujícími úrokovými sazbami, které logicky zvyšují také úroky hypotečních úvěrů. Kromě běžných zájemců o bydlení hrají stále výraznější roli i institucionální subjekty investorů, kteří v rezidenčních nemovitostech vidí stále perspektivní příležitost.

Kvartální vývoj prodejů nových bytů v Praze 2011-2022

Za současných podmínek, zejména na hypotečním trhu, nelze očekávat další razantní skokové přírůstky poptávky.

Vyžadujete detailnější analýzy?

Potřebujete pro svá rozhodnutí pokročilejší informace a poptáváte kromě globálních čísel také detailnější data zaměřená na užší výběr pražských lokalit? Vyzkoušejte naší aplikaci Analýzy trhu, kde máte příležitost zakoupit jednu z detailních analýz vypracovaných pro jednotlivé městské obvody.

Vyplňte správně emailovou adresu!